"Лабораторія Касперського" не змогла відновити шпигунський софт у США

Вашингтонський федеральний суд відхилив обидва позови "Лабораторії Касперського", яка заявила, торішній американський закон про видалення софта російської компанії з інформаційних систем і комп'ютерів всіх відомств адміністрації США суперечить Конституції

Про це повідомляє Depo.ua з посиланнням на "Русскую службу ВВС".

Тим не менш, видання зазначає, що повністю видалити програмне забезпечення в необхідний термін буде неможливо.

Заходи проти продукції Касперського були прийняті з побоювання, що вона може використовуватися в інтересах російських розвідслужб, яким його компанія не може відмовити по закону.

У позовній заяві повідомлялося, що внаслідок американської заборони на програми Касперського, компанія зазнає збитків. Федеральна суддя Колін Коллар-Котеллі погодилася в своєму 55-сторінковому рішенні, що "захисні заходи" американського уряду і конгресу цілком можуть мати для кого-то небажані наслідки. Суддя, однак, зауважила, що "це не робить їх такими, що суперечать конституції".

Але, окрім цього, суддя визнала, що ці заходи мали незначні наслідки, а саме "позбавили велику багатонаціональну корпорацію лише одного невеликого джерела доходу".

За даними самої лабораторії, в 2016 році федеральний уряд США заплатило їй за ліцензії менше 54 тисяч доларів.

У минулому році компанія спершу подала до вашингтонського суду на міністерство внутрішньої безпеки США, який у вересні наказав всім урядовим органам Америки позбавитися від антивірусних програм Касперського, а потім опротестувала відповідний закон, прийнятий в грудні конгресом.

Представники "Лабораторії Касперського" заявили після рішення судді, що компанія їм засмучена і буде "енергійно реалізувати своє право на апеляцію". Там в черговий раз відкинули звинувачення в тому, що займаються кібершпіонажем для російської влади.

Коллар-Котеллі заявила в своєму рішенні, що заходи проти компанії Касперського були прийняті не для того, щоб покарати розробників, а для того, щоб виключити "передбачувану загрозу кібербезпеки США.

Підозри з приводу ПО Касперського зріли у Вашингтоні давно і підігрівалися розмовами про російське втручання у вибори 2016 року. У минулому році сенатор-республіканець Марко Рубіо запитав на слуханнях в комітеті з розвідки у шести керівників разведорганов США, чи комфортно їм буде користуватися софтом Касперського. Всі шестеро відповіли негативно.

Варто зазначити, що силовики неодноразово говорили про зв'язки Лабораторії Касперського з російською розвідкою. На їхню думку, співробітники ФСБ сидять в її московській штаб-квартирі.

За інформацією The Daily Beast, Євген Касперський, засновник і гендиректор компанії, який навчався в режимному вузі, близько до тексту озвучує генеральну лінію Кремля, а його команда має звичай викривати найсекретніші кібершпіонські операції США.

Нагадаємо, 15 травня стало відомо, що уряд Нідерландів ухвалив рішення відмовитися від використання антивірусного програмного забезпечення компанії "Лабораторія Касперського" з міркувань національної безпеки

У грудні президент США Дональд Трамп підписав закон, який забороняє використання програмного забезпечення компанії Kaspersky Lab в урядових структурах США.

У середині травня компанія "Лабораторія Касперського" (Kaspersky Lab) вирішила перемістити свою основну інфраструктуру з Росії до Швейцарії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme