Катастрофа МН17: Рада ратифікувала угоду про правову співпрацю з Нідерландами (ОНОВЛЕНО)

Верховна Рада Угоди ратифікувала угоду між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям на Донбасі літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 

За відпровідний законопроект №0194 за основу та в цілому проголосував 241 народний обранець, інформує Depo.ua.

Так, законопроект передбачає передачу матеріалів розслідування цієї катастрофи з України до Нідерландів, можливість підсудних з України у режимі відеоконференції брати участь у міжнародному судовому процесі, а також доступ голландських адвокатів до підзахисних в Україні.

Крім того, Рада 261 голосом схвалила законопроект №8542 щодо виконання вказаної Угоди, який визначає правове регулювання особливостей її виконання в Україні.

Зокрема, це стосується участі підсудних в судовому процесі в Нідерландах у режимі відеоконференції.

"Ця справа має особливості, які не врегульовані ані українським, ані голландським правом. У Нідерландах також ухвалений відповідний закон, який змінює процедуру, дозволяючи виконання саме такого роду процесу. Зокрема, повноцінну участь обвинуваченого в режимі відеоконференції на всьому процесі", - пояснив заступник міністра юстиції Іван Ліщина.

Нагадаємо, 7 липня 2017 року Україна та нідерланди підписали угоду про міжнародне правове співробітництво щодо катастрофи малайзійського Boeing МН17, збитого на Донбасі 17 липня 2014 року.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія.

У жовтні 2015 року міжнародне розслідування оголсило, що "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах.

1 червня 2018 року палата представників нідерландського парламенту практично одноголосно підтримала рішення Нідерландів та Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу із малайзійським "Боїнгом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна