Крах сподівань: українські біженці в Тюмені непритомніють з голоду

У Росії серед українських переселенців на тлі соціальної невлаштованості і при мінімальному матеріальному забезпеченні останнім часом різко зросла соціальна напруга. Місцеві жителі вважають їх егоїстами і нахлібниками

Крах сподівань: українські біженці в Тюм…

Про це повідомила заступник секретаря Громадської палати Тюменської області, керівник Центру сприяння громадянам, які прибули з України, Світлана Ярославова, передає ДеПо з посиланням на «Новую газету».

«Нещодавно вдалося загасити «жіночий бунт»: жінки прийшли до нас із дітьми, стали висувати вимоги, які ми не в змозі виконати при всьому бажанні. Їх можна зрозуміти: спробуйте прогодувати сім'ю на дотації в 2 тис. рублів. Ми тут, як на лінії фронту -  щодня чуємо дитячий плач, бачимо, як матері непритомніють з голоду. Багато переселенців, відсотків 70 з числа працездатних, знайшли роботу, але зарплати за тутешніми мірками маленькі - 15-20 тисяч рублів. До того ж деякі роботодавці їх «кидають» - оформляють без документів, а потім грошей не видають, інші розплачуються після завершення місяця, а на що цей місяць жити?», - розмірковує Ярославова.

Також соцпрацівник зазначає, що серед переселенців трапляються конфлікти і «на ґрунті політики»: багато хто вважає, що «Росія їх зрадила», відмовившись приєднувати до себе, і тепер вони їй не потрібні. «Чула навіть, що у чоловіків суперечка на цю тему дійшла до бійки з місцевими жителями».

Відомо, що тільки в Тюменському управлінні ФМС зареєстровані 4,5 тисячі осіб, які приїхали з України. Соціальні працівники очікують, що з настанням холодів до тюменського краю можуть приїхати ще кілька тисяч біженців з Донбасу.

Нагадаємо, в іншому регіоні РФ - Магаданській області також констатують, що грошей, передбачених для підтримки «програми переселення» спрямованих на підтримку біженців та переселенців, не вистачило.

З 1187 громадян України, які покинули свою країну через російську військову агресію і прибули до Забайкалля, 161 людина вже поїхала з цього регіону. Більшість із них вирушили до інших суб'єктів РФ, а 13 осіб вирішили повернутися на батьківщину.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme