Кожен п'ятий росіянин "жебракує"

У зоні бідності на Росії живуть 22% населення - близько 32 млн росіян

Про це свідчать результати щомісячного моніторингу за даними на жовтень цього року, підготовлений Інститутом соціального аналізу і прогнозування (РАНХиГС), передає Depo.ua з посиланням на "РБК".

Автори дослідження стверджують, що цій групі населення доходи не дозволяють купувати продукти понад необхідного базового набору.

"Значна частина людей в зоні бідності змушені вибирати - купити мінімальний набір найпростіших продуктів (наприклад, картопля, морква, хліб) або купити найдешевші, але необхідні ліки", - заявив автор моніторингу Дмитро Логінов.

Ще близько 35,6% росіян виявилися в зоні споживчого ризику. Їхніх доходів вистачає на харчування та одяг, проте покупка предметів тривалого користування викликає крайні складності. При цьому шансів підвищити матеріальний статус у них немає.

У зону можливих змін потрапили 14,1% респондентів. На відміну від попередньої категорії вони в майбутньому очікують підвищення рівня матеріальної забезпеченості або ж мають на поточний момент можливість придбати товари тривалого користування, проте готуються до зниження матеріального статусу найближчим часом.

У зоні споживчого комфорту почувається 28,3% респондентів: вони мають можливість купити продукцію тривалого користування і не бояться погіршення рівня життя.

Нагадаємо, бідним зараз, на думку середньостатистичного росіянина, можна вважати того, хто заробляє менше 17 тис. рубів у місяць. Багатий - це людина з доходом вище 463 тис. рублів. Грошовий еквівалент щастя дорівнює 184 тис. рублів щомісяця.

За даними Всеросійського центру вивчення громадської думки, головні страхи росіян пов'язані з ростом цін і міжнародними конфліктами в світі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme