Рандеву у В'єтнамі: Для чого Трамп вдруге зустрінеться з Кім Чен Ином

Практика чинного президента США більше довіряти заявам іноземного диктатора Кім Чен Ина, ніж інформації власної розвідки - це новий крок в управлінні державою

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Рандеву у В'єтнамі: Для чого Трамп…

Учора, під час щорічного виступу перед Конгресом США, чинний президент країни Дональд Трамп озвучив сподівану дату. Другий саміт лідерів США і КНДР відбудеться 27-28 лютого у В'єтнамі.

"В рамках нової сміливої ​​дипломатії ми продовжуємо наш історичний ривок до миру на Корейському півострові. Наші заручники повернулися додому, ядерні випробування припинилися, і більше 15 місяців не було запуску ракет", - похвалився досягненнями чинний президент США.

Зрозуміти Дональда Трампа, звичайно, можна. Проводячи зовнішню політику, яка призвела до масштабної торгівельної війни з Китаєм та гострої особистої неприязні з лідерами ЄС, втративши внаслідок рішення про виведення військ із Сирії не тільки довіру тамтешньої прозахідної опозиції, але й повагу власних військових (власне, відставка "Скаженого пса" Меттіса і стала результатом близькосхідних рішень президента США) - господар Білого дому потребує бодай якоїсь перемоги.

І Північна Корея - майже ідеальний кандидат на звання міжнародної перемоги чинної президентської адміністрації. Після першої зустрічі лідерів США і КНДР, що пройшла на початку червня 2018 року в Сінгапурі, Пхеньян припинив випробування як ядерних зарядів, так і ракет середньої дальності. Представники Північної Кореї періодично зустрічаються з південнокорейськими колегами, і загроза війни на півострові ніби знизилась.

Радісні почуття від цієї перемоги не розділяють хіба що американські розвідники. Зокрема, директор національної розвідки США Ден Коутс на слуханнях перед комітетом з розвідки Сенату США тиждень тому заявив, що хоча лідер Північної Кореї Кім на словах підтримав денуклеаризацію Корейського півострова, його реальні дії помітно відрізняються від декларацій.

"За нашими нинішніми оцінками, Північна Корея прагне зберегти свої можливості зброї масового знищення і навряд чи повністю відмовиться від своєї ядерної зброї і виробничих потужностей, оскільки її керівники розглядають ядерну зброю як надзвичайно важливу для виживання режиму", – сказав Коутс на відкритті цих слухань. "Ця оцінка підкріплюється нашими спостереженнями деякої діяльності, яка не відповідає повній денуклеаризації", – додав згодом він.

Аналогічні речі прозвучали і у щорічній оцінці світових загроз які опублікувало розвідувальне співтовариство США.

Після чого між Дональдом Трнампом і розвідниками трапився прикрий і негарний скандал із взаємними звинуваченнями в некомпетентності, після чого Білий дім раптово відмовився від щоденного брифінгу президента США з керівниками розвідувальних агентств. Вочевидь, Дональд Трамп вирішив, що найкращий спосіб впоратись з проблемою - це перестати її помічати, і, заодно, перестати спілкуватися з тими, хто про неї нагадує.

При тому що правота американських розвідників є очевидною: ядерні об'єкти КНДР як працювали, так і працюють, інспекторів МАГАТЕ як на них не пускали - так і не пускають, кількість ракет і боєзарядів залишається невідомою, і, провівши декілька успішних випробувань, КНДР цілком може просто виробляти у великій кількості ракети, які вже продемонстрували свою ефективність.

Натомість наступний самміт з північно-корейським диктатором дасть змогу самому президенту і його прихильникам знову зосередитись на тому, яким помітним досягненням у встановленні миру в усьому світі стали прямі переговори очільників США і КНДР.

Проблема не в тому, що на першому самміті в Сінгапурі Дональд Трамп назвав Кім Чен Ина " молодим і дуже розумним чоловіком". Тут він якраз не дуже сильно погрішив проти істини. Проблема в тому, що стосовно Північної Кореї сам господар Білого дому поводиться як немолодий - і, щонайгірше, не дуже розумний чоловік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme