Класична музика впливає на бажання жінок вступити в статевий зв'язок, - вчені

Прослухавши короткий уривок музики XIX століття, жінки висловлювали більше бажання вступити в коротку романтичний зв'язок з чоловіком

Класична музика зробила чоловіків приваблюють в жіночих очах, передає Depo.ua з посиланням PLOS ONE.

Дослідники з Австрії порівняли, як змінюється бажання чоловіків і жінок вступити в зв'язок з представниками протилежної статі, якщо перед переглядом їх фото вони слухали фортепіанну музику позаминулого століття. Виявилося, що на чоловіків вона ніяк не впливає, в той час як на жінок вплив музики виявилося досить значним.

Автори залучили до експерименту 32 одиноких чоловіків і 64 таких же жінок стандартної орієнтації, причому половина жінок перебувала в стані овуляції, а інша - ні. Їм показували два десятка знімків представників протилежної статі, але в одному випадку перед цим по 25 секунд програвали один з восьми музичних уривків, а в іншому випадку музика не програвалася.

Учасників експерименту просили оцінити привабливість людей на показаних знімках, а також те, наскільки вони (переглядають фото) готові вступити із зображеними в коротку романтичний зв'язок.

Чоловіки в обох випадках робили однакові оцінки. Жінки оцінювали привабливість чоловіків на знімках також однаково, незалежно від музичного супроводу. Ті з них, що були в фазі овуляції на 20 відсотків рідше висловлювали готовність вступати в романтичний зв'язок. Однак після програвання музики обидві групи жінок заявляли вищу готовність вступити в таку зв'язок. Така готовність оцінювалася в балах від одного до семи. Сума балів після прослуховування музики у жінок була на 16 відсотків вищими за ту ж суму, якщо музики не було. Після більш швидких по темпу фортепіанних композицій їх готовність була вище, ніж після більш спокійних.

Автори посилаються на відому роботу Чарльза Дарвіна "Походження людини і статевий відбір", де Дарвін робить припущення, що у нашого виду музика грає роль подібну до піснів у птахів, тобто служить особам чоловічої статі для обробки осіб жіночої статі перед спробою вступу з ними в статевий зв'язок. Однак за часів Дарвіна ніяких точних кількісних даних на цей рахунок не було. Нова робота дозволяє говорити про правоту біолога минулого з більшою визначеністю, хоча поставлений експеримент і не бездоганний.

По-перше, невелика вибірка, по-друге, обрана музика, нехарактерна для поточного історичного періоду, сприймається слухачами як якась екзотика. На практиці мало хто з чоловіків сьогодні має можливість супроводжувати своє знайомство з жінками саме класичною музикою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme