UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Китай випробував прототип двигуна, здатного облетіти Землю за дві години

Китай успішно випробував прототип гіперзвукового двигуна, що дозволить літальному апарату обігнути Землю за дві години
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на звіт про випробування, який опублікували вчені з Китайської академії наук (CAS) в журналі Chinese Journal of Aeronautics.

Провідний автор дослідження Цзіан Цзунлінь заявив, що розробка його команди стане основою для створення багаторазових орбітальних космопланів і гіперзвукових літаків нового покоління.

Двигун працює на чистому водні а в його конструкції використані неназвані особливі сплави. Їх створили спеціально для проекту Sodramjet, оскільки застосовувані в ракетно-космічній галузі метали насилу витримали б температури, що виникають в новому ПВРД. Пристрій випробуваного прототипу разюче відрізняється від відомих схем гіперзвукових прямоточних двигунів.

Зазначається, що інженери та вчені Китайської академії наук проводили експеримент у гіперзвуковій аеродинамічній трубі, здатній створювати швидкість повітряного потоку до 9 чисел Маха. Це приблизно дорівнює 11 тисячам кілометрів на годину.

"Показники прототипу під час випробувань були стабільними – він працював належним чином. В ході екстраполяції результатів вимірювань вчені зробили висновок, що Sodramjet буде стабільно розганятися і ефективно працювати на швидкості до 16 чисел Маха. А це вже приблизно 19,5 тисяч кілометрів на годину, тобто весь екватор літальний апарат з таким двигуном облетить трохи більше, ніж за дві години", – йдеться у звіті.

Однак, щоб перевірити теоретичні викладки доведеться дочекатися створення більш потужної аеродинамічної труби. Ну а до практичного застосування Sodramjet може і зовсім ніколи не дійти.

"Реалізована китайськими вченими схема демонструє приголомшливі показники. Фактично, чим швидше такий двигун летить, тим ефективніше він працює. Однак використані в його конструкції матеріали витримали лише короткочасні експерименти. Як вони поведуть себе при польотах тривалістю в десятки хвилин – наразі передбачити важко", – зазначають китайські вчені.

Нагадаємо, 2 травня США заявили, що планують випробувати два прототипи гіперзвукових бойових апаратів до кінця 2019 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme