Киргизстан просить ООН допомогти дати раду на кордоні з Таджикистаном

МЗС Киргизстану звернувся до Організації об'єднаних націй (ООН) з проханням допомогти в усуненні наслідків збройних зіткнень з Таджикистаном в Баткенській області
 

Журналіст відділу новин

Про це інформує Depo.ua з посиланням прес-службу МЗС Киргизстану.

Таку заяву було зроблено за підсумками телефонної розмови міністра закордонних справ Руслана Казакбаєва зі спеціальним представником генсека ООН по Центральній Азії Наталією Герман.

Відзначається, що глава МЗС Киргизстану поінформував представника ООН про ситуацію на киргизько-таджицькому кордоні і досягнутої домовленості про припинення вогню. Казакбаєв підкреслив прихильність Бішкека міжнародним і двостороннім зобов'язанням.

Міністр також висловив думку, що ООН може переорієнтувати частину програм і проектів на усунення наслідків збройного конфлікту в Баткенській області.

У свою чергу, представник ООН привітала домовленості між Киргизстаном і Таджикистаном про припинення вогню. Вона також висловила готовність надати технічну допомогу сторонам конфлікту. Герман нагадала, що організація закликає обидві сторони продовжити прямі переговори для мирного врегулювання невирішених питань.

Нагадаємо, 29 квітня на кордоні Киргизстану і Таджикистану сталася перестрілка за участі збройних сил обох країні. Обидві країни почали стягувати до кордону війська.

У процесі перестрілки збройні сили Таджикистану знищили киргизьку прикордонну заставу "Достук", а армія Киргизстану захопила прикордонну заставу Таджикистану.

Ближче до вечора 29 квітня, після перемовин міністрів закордонних справ двох країн, бойові дії між Киргизстаном та Таджикистаном припинилися.

На ранок 30 квітня представники Таджикистану і Киргизстану домовилися про припинення збройного конфлікту.

Читайте також: Вогонь на кордоні: Чи переростуть киргизько-таджицькі сутички у масштабну війну

Довідка: Протяжність кордону між Таджикистаном і Киргизстаном становить 976 кілометрів, з яких сьогодні делімітовані і демарковані лише 504. Невизначена лінія кордону часто стає причиною конфліктів у прикордонних поселеннях. 

Крім того, на території Киргизстану розташовані два таджикистанських і чотири узбекистанських ексклави. Всередині і довкола ексклавів конфлікти виникають через землі, воду, незаконних перетинів кордонів і міжетнічних розбіжностей. Вони супроводжуються перекриттям доріг, масовими бійками і підпалами будинків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme