Кінець імпічменту Трампа: Чим загрожує Україні "нове обличчя" американського президента

Маючи на руках закрите питання імпічменту, високий особистий рейтинг, підтримку серед низових членів Республіканської партії та хаос в стані демократів, викликаний невдалим стартом виборчої кампанії, Трамп, скоріше за все, невдовзі піде в широкомасштабний наступ. По всіх фронтах – від Конгресу США і до Києва включно

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Кінець імпічменту Трампа: Чим загрожує У…

Цієї ночі Сенат США поставив фінальну крапку в історії з імпічментом президента Дональда Трампа. 48 сенаторів зі 100 проголосували за те, щоб визнати Трампа винним в зловживанні владою. За імпічмент за цією статтею проголосували всі демократи Сенату – і республіканець Мітт Ромні. 47 сенаторів визнали Трампа винним в перешкоджанні роботі Конгресу. Тут до демократів не приєднався жоден республіканець.

Історія завершилась так, як то передбачали ще до її початку – за винятком, можливо, голосування Ромні проти президента. Яке, звичайно, нічого не змінило.

"Президент і республіканці в Сенаті зробили нормою беззаконня і відкинули систему стримувань і противаг нашої Конституції ... Президент буде хвалитися, що його виправдали. Але не може бути виправдання без суду, а суду не може бути без свідків, документів і доказів", - заявила за результатами голосування спікерка Палати представників Ненсі Пелосі. Що, звичайно, можна розглядати як роздратування від поразки. На неминучий характер якої, до речі, Пелосі вказувала конгресменам-демократам ще до початку всієї історії, намагаючись стримати їх від імпічменту.

Але в чомусь вона, насправді, має рацію. Оскільки Дональд Трамп, який вийшов із ситуації з імпічментом переможцем, є набагато більш небезпечним як для США, так і для решти світу, ніж був Трамп, проти якого імпічмент ще не оголошували.

Звичайно, ніхто з демократів та їх прихильників не повірив у невинуватість чинного президента США. Рівно як і "помірковані" республіканці, які вважали, що "президент вчинив проступок, але не злочин", теж навряд чи змінили свою думку. Але пересічні члени Республіканської партії, рівно як і чимало безпартійних громадян США, які не надто уважно стежать за новинами, прийдуть до зовсім інших висновків. Вони повірять, що президент Трамп не був ні в чому винен, довів це перед Конгресом і тепер має повне право віддячити тим, хто влаштував "полювання на відьом". Власне, зафіксоване соціологічними службами зростання рейтингу Трампа, про яке писало Depo, якраз і свідчить про те, що кінець історії з імпічментом, спровокований розстановкою політичних сил в Конгресі, в американському суспільстві сприйняли як "моральну перемогу" чинного президента.

Такою вийшла іронія долі, що Трампа, який прийшов до влади під лозунгами "розігнати корумповану вашингтонську політичну еліту", врятувала ота сама еліта. Яка, ймовірно, невдовзі матиме ще не одну нагоду пошкодувати про це рішення. Оскільки найменш приємний момент в цій історії полягає в тому, що думку про повне власне виправдання, скоріше за все, поділяє і сам Трамп. Який, не вдаючись в подробиці стосовно того, чому саме він залишився в президентському кріслі, тепер вирішить, що в нього є карт-бланш практично на все.

На тиск на американські ЗМІ і "нагинання" України. На одноосібні рішення у сфері зовнішньої політики – титанічні за масштабом і катастрофічні за наслідками. На дружбу, бізнес і взаємопідтримку з якими завгодно авторитарними режимами. На безконтрольне вбивство противників США по всій планеті і на цькування противників Трампа у США.

Виходячи з таких стартових умов, українському керівництву доведеться вибудовувати нову лінію співпраці з чинним президентом США. Не сподіваючись при тому, що в разі, якщо Дональд Трамп поведе себе надто неадекватно, прибіжать "злі дядьки з Конгресу" і поставлять його на місце. Оскільки тепер, після "виправдання у злочинах", яке відбулося навіть без заслуховування свідків, які могли й хотіли говорити – конгресмени дали чинному президентові США карт-бланш. В тому числі – і на ведення незалежної від чого завгодно, включно зі здоровим глуздом, зовнішньої політики. Результати цього невдовзі відчують як США, так і вся решта світу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme