Керрі: Якщо США відмовляться від іранської угоди, то втратять союзників по Україні

Держсекретар США Джон Керрі заявив, що якщо ядерна угода з Іраном не буде ратифікована, то це може дестабілізувати відносини США з їх союзниками і поставити під загрозу взаємодію з ними з інших найважливіших питань

"Це, друзі мої, вірний шлях до того, щоб вони відійшли від своєї позиції по Україні, яка вже стала менш визначеною, і сказали, що, мовляв, ми свою справу зробили", - сказав Керрі, маючи на увазі підтримку українського уряду в боротьбі з підтримуваними Росією терористами, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Зазначимо, що у Конгресу є 60 днів на те, щоб обговорити ядерну угоду з Іраном, відоме як Спільний комплексний план дій (СКПД).

Законодавці можуть або прийняти резолюцію за чи проти угоди, або не прийняти ніякої. Президент Обама заявив, що накладе вето на будь-яке рішення, направлене проти угоди, проте президентське вето може бути подолане двома третинами голосів.

Поки члени адміністрації Обами виступають на захист угоди, багато законодавців-республіканців і деякі демократи висловлюють занепокоєння з приводу цього плану. Один з нечисленних демократів, критично відносяться до угоди, - сенатор Чак Шумер.

Минулого тижня Шумер заявив, що проголосує проти ратифікації договору. Він заявив, що СКПД дозволить Ірану досягти своєї подвійної мети - позбутися санкцій, зберігши свій ядерний потенціал і неядерні озброєння.

Тим часом Джон Керрі заявив, що якщо Конгрес проголосує проти угоди, підтриманої іншими постійними членами Ради Безпеки і Німеччиною, то це може завдати шкоди зовнішній політиці США.

"Якщо США поведуться так, то ми не тільки втратимо їхню довіру в тому, що стосується санкцій, - заявив Керрі. - Ми втратимо їхню підтримки на випадок, якщо нам доведеться вдатися до військових дій".

У липні Іран і шість світових держав узгодили план, відповідно до якого Іран обмежує програму збагачення урану і впускає в країну інспекторів МАГАТЕ в обмін на скасування санкцій.

Угода містить положення, що передбачають автоматичне повторне введення санкцій, якщо інспектори виявлять, що Іран не виконує свої зобов'язання.

Керрі заявив, що це "хороша угода", що дозволяє "довести справу до кінця".

Президент Обама підкреслив, що заперечення республіканців проти угоди багато в чому обумовлені політичними міркуваннями.

"На жаль, значна частина Республіканської партії, якщо не майже всі республіканці в Палаті представників, виступають проти всього, що я роблю", - заявив президент у понеділок в інтерв'ю громадській радіостанції NPR.

Серед республіканців, найбільш активно критикують угоду, - сенатор Ліндсі Грем, один з потенційних кандидатів у президенти.

"Зрештою, світ і Сполучені Штати можуть очікувати кращої угоди при новому президенті", - сказав він минулого місяця після брифінгу держсекретаря Керрі.

З іншого боку, адміністрація Обами заручилася підтримкою сенатора-демократа Емі Клобучар. За словами Клобучар, якщо Конгрес проголосує проти угоди, то це дозволить Ірану продовжити спроби створення ядерної зброї та інші дії, що дестабілізують ситуацію.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme