Каталонія під тиском: Чи ризикне Пучдемон остаточно нарватися на Мадрид

Вже завтра лідер "сепаратистів" звернеться до каталонського парламенту і може проголосити рух до незалежності

Каталонія під тиском: Чи ризикне Пучдемо…

Після того, як на вихідних сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці Барселони, щоб підтримати "єдину Іспанію", лідер каталонських сепаратистів опинився під великим тиском, пише Depo.ua з посиланням на Reuters.

Іспанія побоюється, що каталонський парламент голосуватиме за незалежність у вівторок, коли лідер сепаратистів Карлес Пучдемон повинен виступити на зборах після неконституційного референдуму, що відбувся 1-го жовтня. На ньому, як говорять офіційні особи Каталонії, люди проголосували переважною більшістю за відокремлення від Іспанії та незалежність.

Відповідно до закону про референдум Каталонії, визнаному Мадридом неконституційним, голосування за незалежність у вівторок почне шестимісячний процес, який передбачає переговори про "розлучення" з Іспанією, регіональні вибори і заключний акт відокремлення.

Іспанська влада, яка відчула підтримку завдяки недільним протестам у Барселоні, дала зрозуміти сьогодні, що на будь-яке таке рішення послідує відповідь.

"Я закликаю розумних людей в каталонському уряді ... не стрибайте з краю, тому що ви берете із собою людей", - сказав в інтерв'ю радіостанції COPE віце-прем'єр Іспанії Сорайя Саенц де Сантамарія,

"Якщо буде одностороннє проголошення незалежності, будуть прийняті рішення щодо відновлення права та демократії", - додав він.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой не виключив відсторонення влади Каталонії і закликав до нових регіональних виборів, якщо та вимагає незалежності.

Ставки високі для Іспанії. Вона стоїть обличчям перед найбільшою політичною кризою з тих пір, коли країна стала демократією чотири десятиліття тому.

Втрата Каталонії, яка має свою власну мову та культуру, позбавить Іспанію п'ятої частини економіки та більше чверті експорту. Багато фірм та банків, що базуються в Каталонії, перемістили свої юридичні бази за межі регіону.

Криза також відновила давні розбіжності в країні, де фашизм - це жива пам'ять, яка легко підживлюється сильними проявами націоналізму.

Серед багатьох поміркованих іспанців розповсюджена опозиція сепаратизму, в тому числі в Каталонії. Більшість профспілкових активістів регіону бойкотували референдум 1-го жовтня, який був заборонений Мадридом і затьмарений діями поліції.

Європейський союз також не виявив інтересу до незалежної Каталонії, незважаючи на заклик Пучдемона до Брюсселю надати посередництво в умовах кризи.

Франція, яка межує з Каталонією, заявила в понеділок, що вона не визнає односторонню декларацію про незалежність.

У неділю протестувальники, яких за даними місцевої поліції було близько 350 тис. чоловік, вийшли на вулиці Барселони, розмахуючи іспанськими і каталонськими прапорами і несучи плакати з написом "Каталонія - Іспанія" і "Разом ми сильніші"

Якщо говорити про лідера сепаратистів Пучдемона, то існує думка, що попри тиск Мадрида він не стане відступати і продовжить рухати Каталонію до незалежності. Але також є сподівання, що саме через тиск він дасть задню і вирішить провести регіональні опитування, перетворивши їх у де-факто законний референдум щодо незалежності.

Втім, Пучдемон у недільному інтерв'ю TV3 дав зрозуміти, що каталонська влада керуватиметься виключно результатами референдуму.

"Ми будемо робити те, що говорить закон (про референдум, - авт.)", - сказав він.

За інформацією каталонської влади, на референдумі близько 90% голосів було віддано за незалежність і відокремлення від Іспанії, втім явка склала всього 43%.

В останніх демонстраціях у Барселоні приймали участь як каталонці так і іспанці з інших регіонів, котрі підтримують "єдину країну".

Пучдемон має звернутися до каталонського парламенту у вівторок.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme