Ізраїль назвав поселення на Голанах на честь Трампа

Уряд Ізраїлю розпорядився дати назву поселенню на Голанських висотах на честь президента Сполучених Штатів Америки (США) Дональда Трампа

Як пише Depo.ua з посиланням на Deutsche Welle, у неділю, 16 червня, кабінет прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху зібрався з цієї нагоди на урочисту зустріч на гірському плато. 

"Ми будемо надалі розширяти Голанські висоти для єврейських та неєврейських мешканців. Таким чином країна вшановує "великого друга Ізраїлю" Дональда Трампа", – сказав прем'єр.

Посол США в Ізраїлі Девід Фрідман подякував Нетаньяху за "винятковий жест".

Наразі невідомо, коли почнеться розбудова поселення. Зараз воно є ізольованим форпостом, де мешкає 10 жителів, і Ізраїль сподівається, що поселення приверне увагу громадськості.

Нагадаємо, 25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над спірною територією Голанських висот.

У Сирії назвали США "головним ворогом всіх арабів".

ЄС не визнав суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами

ООН заявили, що продовжать політику невизнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

В МЗС України заявили, що Україна виконує рішення Ради безпеки ООН щодо статусу Голанських висот.

Визнання США суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами не знайшло підтримки в Раді Безпеки ООН, екстрене засідання якої було скликано у середу, 27 березня, за запитом Сирії

Довідка. До 1967 року Голанські висоти були частиною Сирії, але під час Шестиденної війни Ізраїль взяв дві третини висот під свій контроль. Ізраїльська сторона наполегливо доводить, що Голани віддавна належали до єврейського народу, а передача цієї території Сирії у 1923 році була незаконною. Зокрема, згідно з мандатом Ліги Націй Голани відводилися Великій Британії, яка повинна була сприяти створення "єврейського національного осередку". Крім того, з військової точки зору природний рельєф Голан ідеальний для забезпечення безпеки Ізраїлю на східних кордонах.

У грудні 1981 року парламент Ізраїлю ухвалив закон про поширення ізраїльської юрисдикції на Голанські висоти.  Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій попередила Ізраїль про міжнародні наслідки через нав'язування юрисдикції і управління над окупованою сирійською територією Голанськими висотами. При цьому Радбез не визнав права Ізраїлю на це.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна