Україна виконує рішення Радбезу ООН щодо Голанських висот, - МЗС

Україна виконує рішення Ради безпеки ООН щодо статусу Голанських висот
 

Про це повідомила прес-секретарка МЗС України Катерина Зеленко, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

В резолюції йдеться, що "рішення Ізраїлю встановити свої закони, юрисдикцію і управління на окупованих сирійських Голанських висотах є недійсним і не має міжнародної юридичної сили".

"Україна керується статутом ООН і виконує рішення Ради безпеки ООН. Питання Голанських висот неодноразово розглядалися Радою безпеки ООН, яка ухвалила відповідні рішення, зокрема резолюції № 242 від 1967 року, що № 465 від 1980 року, № 497 від 1981 року", - зазначила Зеленко.

Зеленко зазначила, що Україна "продовжує послідовно виступати за досягнення всеосяжного мирного врегулювання на Близькому Сході з урахуванням законних інтересів безпеки Ізраїлю".

Нагадаємо, 25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над спірною територією Голанських висот.

У Сирії назвали США "головним ворогом всіх арабів".

ЄС не визнав суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами

ООН заявили, що продовжать політику невизнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами

Довідка. До 1967 року Голанські висоти були частиною Сирії, але під час Шестиденної війни Ізраїль взяв дві третини висот під свій контроль. Ізраїльська сторона наполегливо доводить, що Голани віддавна належали до єврейського народу, а передача цієї території Сирії у 1923 році була незаконною. Зокрема, згідно з мандатом Ліги Націй Голани відводилися Великій Британії, яка повинна була сприяти створення "єврейського національного осередку". Крім того, з військової точки зору природний рельєф Голан ідеальний для забезпечення безпеки Ізраїлю на східних кордонах.

У грудні 1981 року парламент Ізраїлю ухвалив закон про поширення ізраїльської юрисдикції на Голанські висоти.  Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій попередила Ізраїль про міжнародні наслідки через нав'язування юрисдикції і управління над окупованою сирійською територією Голанськими висотами. При цьому Радбез не визнав права Ізраїлю на це.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme