ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Італійська влада виплатить компенсацію сім'ї дитини, яку мафія розчинила у кислоті

Суд Палермо постановив виплатити 2 млн євро родині 12-річного Джузеппе Ді Маттео, якого в 1993 році викрала і вбила "коза ностра"

Depo.Світ
23 липня 2018 17:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Giornale di Sicilia.

Джузеппе викрали в листопаді 1993 року. Злочинці таким чином хотіли залякати його батька, екс-мафіозі, який погодився співпрацювати зі слідством. Мама хлопчика зважилася звернутися в поліцію лише через двадцять днів, отримавши від бандитів фотографію свого сина з номером газети за день викрадення і листи з погрозами. Через 779 днів в ув'язненні Джузеппе вбили, а тіло розчинили в кислоті.

Компенсацію на користь його матері і брата повинні були витребувати з декількох мафіозі, які відбувають покарання за вбивство. Однак їхнє майно давно конфіскували, тому суму в 2,2 мільйона євро сім'ї Джузеппе переведе італійська держава зі спеціального фонду підтримки жертв мафії.

Як ухвалив суддя, в цій справі "постраждала гідність людини", порушене право дитини на здорове навколишнє середовище, сім'ю, гармонійний розвиток і освіту. За словами Паоло Кріскуолі, ці цінності представляють первинний конституційний інтерес, тому повинні бути безпосередньо захищені, в тому числі шляхом відшкодування збитків.

Нагадаємо, що один з найжорстокіших босів сицилійської мафії ХХ століття, 87-річний Тото Рііна помер у тюрмі від раку восени 2017 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ