ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Іспанія заступилася за Італію перед ЄС

Європейська комісія не повинна реагувати на бюджетну незгоду з Італією так само, як у випадку з Грецією

Depo.Світ
20 листопада 2018 17:47
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова МЗС Іспанії Жозеп Боррель, передає Depo.ua з посиланням на Politico.

"Це було б великою помилкою, якщо Єврокомісія намагатиметься справитись з Італією так само, як вона мала справу з Грецією, наклавши дуже жорсткі обмеження на бюджет, політику жорсткої економії, оскільки Італія - ​​це не Греція", - сказав Боррель.

Італійський уряд представив проект бюджету на 2019 рік, який порушує зобов'язання країни відповідно до фіскальних правил ЄС. Новий бюджет потягне за собою збільшення і без того величезного боргового навантаження країни – наразі борг складає 131% ВВП, найбільший серед країн єврозони після Греції і вищий, ніж верхня межа ЄС на 60%.

"Італія не може дозволити собі другу рецесію", - сказав Боррель, колишній президент Європарламенту.

"Я сподіваюсь, що італійський уряд та Єврокомісія зможуть стишити їхню взаємну критику та розпочати певні домовленості, у стилі Португалії", - додав він.

Нагадаємо, 13 листопада міністр фінансів Джованні Тріа надіслав комісару ЄС з економічних питань П'єру Московісі і віце-президенту Єврокомісії Валдісу Домбровскісу довгоочікувану відповідь на їхнього листа з проханням до італійського уряду переробити свій проект бюджету, який порушує зобов'язання країни відповідно до фіскальних правил ЄС. З відповіді стало зрозуміло, що італійський уряд зробив лише невелику поступку і вирішив не змінювати свій бюджет.

Єврокомісія оцінить бюджетний план Італії та опублікує свою думку 21 листопада. Італія може зіштовхнутися з фінансовими санкціями ЄС, якщо не домовиться про розмір видатків на наступний рік.

Австрія та Нідерланди заявили, що готові підтримати Єврокомісію, якщо вона почне санкційну процедуру проти Італії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ