Іран залякував та переслідував родичів жертв катастрофи літака МАУ, – правозахисники

Представники влади Ірану залякували та переслідували родичів жертв катастрофи літака рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", який був збитий в січні 2020 року поблизу Тегерана  
 

Редактор стрічки новин
Іран залякував та переслідував родичів ж…
Фото: ЕРА

Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW), передає Depo.ua.

Правозахисники розповіли, що з жовтня 2020 року по січень 2021 року спілкувалися з 31 родичем жертв авіакатастрофи та людьми, і вони прямо заявили про таке ставлення з боку іранської влади.

Зокрема, вони розповіли, що іранські служби безпеки затримували родичів жертв авіакатастрофи, влаштовували кількагодинні допити та залякували їх. Як зазначається у звіті, 16 родичів загиблих заявили, що співробітники іранських спецслужб погрозами змушували їх не спілкуватися з іноземними ЗМІ або стежили за тими, хто відвідував місця поховань жертв авіакатастрофи.

Принаймні в одному випадку влада катувала особу, яка перебуває під вартою. В іншому випадку співробітники в цивільному попросили зустрітися з членом сім'ї, який висловився проти поведінки влади в громадському місці, і погрожували цій особі переслідуванням. Принаймні у трьох випадках влада погрожувала членам сім'ї "наслідками", якщо вони не видалять публікації в соціальних мережах, які критикують уряд у зв'язку з катастрофою літака.

Один із членів сім'ї заявив, що за півгодини до меморіального заходу зателефонували органи розвідки та сказали скасувати його.

Деякі з опитаних заявили, що влада повернула жертвам важливі документи, але не повернула жодних цінностей, таких як ювелірні вироби та електронні пристрої. Відео та фотографії, опубліковані через два дні після аварії, показують, як бульдозери зносили ділянку до того, як влада взяла на себе відповідальність за збиття літака, викликаючи занепокоєння тим, що вони не змогли забезпечити докази, які потім були знищені або стали непридатними для розслідування чи судового розгляду.

Нагадаємо, суд у Канаді визнав збиття літака рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" в січні 2020 року поблизу Тегерана, внаслідок чого загинуло 176 осіб, навмисним терористичним актом

Раніше стало відомо, що десятеро іранських посадовців були обвинувачені в катастрофі українського пасажирського літака рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" в січні 2020 року.

Спеціальна доповідачка ООН з питань позасудових страт Аньєс Калламар 23 лютого у Женеві заявила, що Іран свідомо приховує обставини авіакатастрофи літака української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), яка сталася у січні 2020 року. 

Довідка: 8 січня 2020 року невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня 2020 року Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Переговори між Україною та Іраном щодо розслідування трагедії та компенсації за збиття літака тривали з липня минулого року. 30 грудня 2020 року іранське державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що уряд Ірану виплатить по 150 тисяч доларів сім'ям кожної зі 176 жертв авіакатастрофи, однак і досі не виплачено жодних компенсацій від Ірану. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme