У справі про збиття літака МАУ 10 іранським посадовцям висунули обвинувачення

Десятеро іранських посадовців були обвинувачені в катастрофі українського пасажирського літака рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" в січні 2020 року, внаслідок якої загинуло 176 осіб

Редактор стрічки новин
У справі про збиття літака МАУ 10 ірансь…
Фото: МЗС України/Facebook

Про це повідомив військовий прокурор провінції Тегеран Голамаббас Торки під час церемонії передачі повноважень своєму наступникові, передає Depo.ua з посиланням на AP.

Водночас іранський прокурор не назвав імен фігурантів справи.

Зазначається, що повідомлення про обвинувачення було зроблено всього за кілька годин до зустрічі представників Ірану та п'яти світових держав, що залишаються в ядерній угоді, у Відні.  

Нагадаємо, спеціальна доповідачка ООН з питань позасудових страт Аньєс Калламар 23 лютого у Женеві заявила, що Іран свідомо приховує обставини авіакатастрофи літака української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), яка сталася у січні 2020 року. 

20 лютого стало відомо, що військова прокуратура Ірану завершила розслідування катастрофи літака МАУ і готує обвинувальний акт, щоб передати справу до суду. Однак, за словами заступника голови МЗС Євгенія Єніна, Іран досі не повідомив Україні імен підозрюваних у кримінальному провадженні щодо катастрофи українського літака над Тегераном. 

Раніше ЗМІ повідомили, що канадські спецслужби вивчають аудіозапис, на якому чоловік, ідентифікований як глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф, обговорює імовірність, що знищення ракетою лайнера МАУ Boeing-737 під Тегераном на початку 2020 року був навмисним. 

Довідка: 8 січня 2020 року невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня 2020 року Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Переговори між Україною та Іраном щодо розслідування трагедії та компенсації за збиття літака тривали з липня минулого року. 30 грудня 2020 року іранське державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що уряд Ірану виплатить по 150 тисяч доларів сім'ям кожної зі 176 жертв авіакатастрофи, однак і досі не виплачено жодних компенсацій від Ірану. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme