Іран почав збагачення урану за допомогою удосконалених центрифуг, – ЗМІ

Іран почав збагачення урану на підземному заводі в Натанзі (провінція Ісфахан) за допомогою вдосконалених центрифуг другого типу IR-4

Редактор стрічки новин
Іран почав збагачення урану за допомогою…
Фото: iaea.org

Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на доповідь Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), передає Depo.ua.

Зазначається, що такі дії Іранку є порушення умов ядерної угоди та новою спробою чинити тиск на адміністрацію президента США Джозефа Байдена.

"15 березня 2021 року Агентство засвідчило, що Іран почав подачу в каскад з 174 центрифуг IR-4, вже встановлених на заводі зі збагачення палива, природного гексафториду урану UF6", – йдеться в звіті МАГАТЕ країнам-членам організації.

У доповіді також вказується, що Тегеран планує встановити на об'єкті в Натанзі другий каскад центрифуг IR-4, але роботи ще не почалися.

"Таким чином, за станом на 15 березня 2021 року Іран використовував 5 060 центрифуг IR-1, встановлених в 30 каскадах, 522 центрифуги IR-2m в трьох каскадах і 174 центрифуги IR-4 в одному каскаді для збагачення природного гексафториду урану UF6 до 5 відсотків урану-235 на заводі в Натанзі", – йдеться в доповіді МАГАТЕ.

Нагадаємо, 23 лютого в Ірані обмежили інспекції МАГАТЕ на ядерних об’єктах, заборонивши їх проведення у рамках Додаткового протоколу до Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) 2015 року, але залишивши інспекції в рамках Угоди про гарантії з МАГАТЕ. 

Раніше голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гросс повідомив, що Іран почав виробництво металевого урану, який використовують при створенні ядерної зброї. 

Адміністрація президента США Джо Байдена раніше заявила про готовність почати переговори з Іраном щодо повернення до угоди, укладеної у 2015 році і спрямованої на запобігання появи у Тегерана ядерної зброї. 

Довідка: Ядерна угода між Іраном і шістьма країнами (Великою Британією, Німеччиною, Китаєм, Росією, США і Францією) була підписана у 2015 році. Угода передбачала обмеження ядерної програми Ірану і тимчасові обмеження на продаж і закупівлю озброєнь в обмін на зняття з Тегерана міжнародних санкцій.

У 2018 році США вийшли з угоди і відновили односторонні санкції проти Ірану. Це викликало критику з боку інших учасників угоди. Тегеран у відповідь оголосив про поетапне скорочення своїх зобов’язань за угодою.

Читайте також: Іран взявся за ядерний уран: Чим це загрожує Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme