Ходорковський подав до суду на Роскомнадзор

Михайло Ходорковський подав у Таганський районний суд позов проти Роскомнадзора через блокування сайту видання "МБХ Медіа"

Про це повідомив адвокат Сергій Бадамшин, який буде представляти бізнесмена в суді, передає Depo.ua з посиланням на mbk-news.

Перший сайт "МБХ медіа" за адресою mbk.media заблокували за рішенням Генпрокуратури в лютому 2018 року. Його внесли до реєстру ресурсів, в яких містяться заклики до масових заворушеннь, здійснення екстреміcтcкої діяльності, участі в масових заходах.

У позові Ходорковський назвав блокування нового сайту "незаконною і необґрунтованою". За його словами, 18 жовтня минулого року з сайту mbk.media повністю видалили всю інформацію, після чого 31 грудня 2018 року доступ до нього був відновлений. Новий сайт видання запустили 1 листопада 2018 року.

"Він не є подібним до заблокованих сайтів, не містить дублюючого і скопійованого матеріалу з заблокованих сайтів, наповнюється інформаційними матеріалами з дати запуску, при цьому розміщення на сайті матеріали не дублюються на інших ресурсах", - сказано в позові.

Нагадаємо, в кінці січня адвокат Бадамшин отримав відповідь Роскомнадзора на запит про причини блокування mbk.news. У відомстві пояснили, що новий сайт видання є "дзеркалом" і поширює інформацію проекту "Відкрита Росія".

Роскомнадзор заблокував домен mbk.news 6 грудня 2018 року. На початку жовтня було також заблоковано "дзеркало" сайту за адресою mbk.sobchakprotivvseh.ru.

У 2017 році Генпрокуратура визнала британські структури Open Russia Civic Movement і OR (Otkrytaya Rossia) "небажаними організаціями". Відомство вказувало, що це не відіб'ється на роботі російського руху, проте в грудні 2017 року було заблоковано сайт "Відкритої Росії".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна