Грецькі церковні ЗМІ вважають "образливим" спілкування патріарха Філарета з патріархом Варфоломієм

За два дні до обрання першого предстоятеля Автокефальної церкви в Україні Філарет служить літургію патріаршим чином, однак жодна країна світу не визнає його патріархом - а йому байдуже

Про це йдеться у редакторській колонці близького до Фанару авторитетного грецького церковного видання Orhodoxia.info, передає Depo.ua.

У матеріалі наголошується, що останнім часом Філарет і його прихильники намагаються нав'язати власний порядок денний майбутнього собору всіма доступними методами. Глава УПЦ КП жадав, щоб вибори були відкритими і виборці голосували підняттям рук. Коли він не зміг нав'язати цей формат Фанару, Філарет скликав Архієрейський собор і повідомив, що вони всі разом повинні підтримати його духовне чадо митрополита Єпіфанія.

"Якими мають бути правила, які дозволяють зберегти свободу волі виборців? Філарет бачить їх радянськими, а не православними. Ми ж обираємо голову церкви, а не генсека партії. Час, коли політбюро призначало патріархів, давно минув. І Філарет повинен був усвідомити це першим", - підкреслюється в редакторській колонці.

На думку автора матеріалу, Фанар продемонстрував безпрецедентну терпимість. Однак це призвело до того, що архієреї УПЦ МП, які хотіли приєднатися до Помісної церкви, не насмілюються піти на такий крок.

"Навіщо їм це робити? Щоб прийти в церкву, якою буде керувати 90-річний священнослужитель з радянським світоглядом", - наголошується в статті.

Більш того, "виникає впевненість, що манери спілкування і методи впливу Філарета щодо Вселенського патріарха та історичних принципів Православної церкви є попросту образливими". Видання підкреслює, що навіть РПЦ не використовує таких методів.

"Православна церква – це сім'я, незважаючи на всі проблеми і непорозуміння. Вона полягає в єдності протягом століть. У цій сім'ї вже є Російська церква. Та її погана копія нам не потрібна", - резюмує видання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна