ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Французькі митці та політики написали відкритого листа на підтримку Сенцова

У Франції митці та політики вимагають звільнити українського режисера Олега Сенцова, про що написали у відкритому листі, наголошуючи, що бранець може померти будь-якої хвилини

Depo.Світ
21 серпня 2018 23:01
ФОТО: depo.ua

Текст листа розмістило видання Le Monde, передає Depo.ua.

"Сьогодні, у 100-й день його голодування, ми ще раз повторюємо наше звернення до європейських лідерів, аби вони використали всю свою владу та можливі способи тиску, за допомогою яких можна було б домогтися негайного звільнення українського режисера Олега Сенцова", — йдеться у листі.

Митці наголошують на стані здоров'я Сенцова.

"Олег Сенцов може померти будь-якої хвилини", - вказують підписанти у заголовку листа, додаючи, що загроза смерті для Сенцова – загроза існуванню політичних демократій у Європі.

У тексті листа вказується, що агресія Росії проти Грузії та України, а особливо відсутність "рішучої реакції" з боку Європи та світу "дали Путіну почуття всемогутності" перед "слабкістю і занепадом Заходу".

Листа підписали посол з прав людини МЗС Франції Франсуа Крокет, громадський діяч та екс-міністр юстиції Франції Крістіан Тобіра-Деланнон, французько-швейцарський режисер, кінокритик Жан-Люк Годар, французькі режисери: Франсуа Озон, Бертран Таверньє, Жак Одіар, письменники Джонатан Літтель і П'єр Леметр, філософ та письменник Мішель Ельчанінофф, словенський філософ і культуролог Славой Жижек та інші відомі особи.

Нагадаємо, сьогодні, 21 серпня, виповнюється 100 днів від часу, коли ув'язнений на Росії український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення Москвою всіх українських політв'язнів.

Група американських сенаторів готує спільне звернення до лідера США Дональда Трампа з вимогою посилити тиск на Росію заради звільнення українського режисера Олега Сенцова.

Кілька десятків людей зібралися у Києві, щоб підтримати кремлівського в'язня.

Уповноважена з прав людини на Росії Тетяна Москалькова заявила, що обмін українського політв'язня Олега Сенцова на російських ув'язнених, які утримуються в Україні, неможливий, бо він нібито має громадянство і Росії, і України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ