Франція каратиме штрафами за непридатний для переробки пластик

У 2019 році Франція планує ввести штрафну систему, яка збільшить вартість споживчих товарів із упаковкою з непридатного до переробки пластику

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Euractiv.

Чиновник Міністерства навколишнього середовища пояснив, що проект є частиною зобов'язання використовувати тільки перероблений пластик на території всієї країни до 2025 року.

Брюн Пуарсон, державний секретар із екологічної реформи, сказала, що цей крок є одним із декількох, які будуть реалізовані найближчими роками, включаючи схему повернення депозиту для пластикових пляшок.

"Недостатньо оголосити війну пластику. Нам потрібно трансформувати французьку економіку", - сказала вона.

За словами Пуарсон, згідно з новим планом, продукти в переробленій пластиковій упаковці можуть коштувати до 10% менше.

"Коли є вибір між двома пляшками, одна з переробленого пластику, а інша - ні, то перша буде дешевше", - пояснила вона.

Еммануель Гішар із Федерації виробників пластикових упаковок Elipso обережно привітав французький план.

"Для пляшок можливий вибір. Але ми не можемо забути про інші речі. Сьогодні немає переробленого пластику для йогуртових ємностей", - сказав він.

Нагадаємо, Франція нині переробляє близько 25% свого пластику. Вона вже заборонила одноразові пластикові пакети в супермаркетах.

Французький уряд також прагне збільшити податки на утилізацію сміття на звалищах при одночасному скороченні податків на операції з переробки, сподіваючись вирішити зростаючу проблему тонн пластику, що потрапляє в океани.

Мережі супермаркетів Carrefour і Leclerc заявили, що вони припинять продавати пластикові соломинки в найближчі місяці, випереджаючи закон, що забороняє їх до 2020 року.

Єврокомісія також хоче різко скоротити одноразові пластикові предмети, оголосивши у травні правила, що вимагають використання альтернативних матеріалів.

Довідка: Зображення в соціальних мережах морської фауни, що задихається від пластмас, а також такі ініціативи, як "пластикові атаки", коли покупці скидають всі упаковки своїх покупок біля супермаркетів, почали впливати на політичні реакції у всьому світі.

За останні 10 років виробництво пластмас зросло на понад 40% у всьому світі, здебільшого для упоковок.

Щороку європейці генерують 25 млн тонн пластикових відходів, однак лише менше 30% з них відправляється на переробку. Згідно зі стратегією, до 2030 року цей показник має зрости до 55%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme