Франція та Німеччина пропонують "відкуповуватися" від мігрантів

Франція та Німеччина пропонують, щоб країни Європейського Союзу, які відмовляються приймати мігрантів у межах механізму про розселення біженців, платили за свою відмову грошима

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.

"Згідно з документом, європейські уряди, як і раніше, будуть змушені приймати прохачів притулку з інших держав ЄС (Греції, Італії та Іспанії, які є першими країнами прибуття мігрантів). Але плануються виключення для країн, які здійснять "альтернативні заходи солідарності", - йдеться в повідомленні.

Йдеться про можливість сплати коштів до бюджету ЄС або оплати проектів розвитку в Африці.

Зазначається, що цей крок покликаний припинити суперечки, що виникли між країнами, які готові приймати біженців (Німеччина та Франція) і тими, що відмовляються це робити – Угорщина, Словаччина.

Нагадаємо, у липні Угорщина офіційно оголосила про вихід з переговорів щодо глобального міграційного пакту ООН.

У Словаччині також відхилили міграційний пакт ООН.

1 листопада прем'єр Чехії Андрей Бабіш запропонував партнерам по коаліції вийти з міграційного пакту ООН і не підписувати його.

Водндочас німецький уряд підтримує Всесвітній пакт ООН відносно міграції.

12 листопада уряд Болгарії вирішив не приєднуватися до міграційного пакту Організації об'єднаних націй (ООН).

Австрія також не підпише глобальну міграційну угоду ООН, приєднавшись до спротиву США та Угорщини.

20 листопада Ізраїльська влада заявила, що не приєднається до Всесвітнього міграційного пакту під егідою Організації Об'єднаних Націй.

Варшава також не підпише глобальний пакт ООН щодо прав мігрантів та біженців.

28 листопада Італія заявила, що не братиме участі у міжурядовій конференції ООН, на якій мають підписати Глобальний договір щодо безпечної, упорядкованої та регулярної міграції.

Довідка: У 2016 році Генасамблея ООН схвалила політичну декларацію, відому як Нью-Йоркська декларація, в якій члени асамблеї погодилися впродовж двох років провести переговори щодо пакту про безпечну, впорядковану та регулярну міграцію.

34-сторінковий договір про міграцію викладає загальний підхід до міжнародної міграції і включає в себе 23 завдання, спрямовані на покращення організації потоків біженців та точніше визначення їхніх прав. Країни-учасниці погоджуються, наприклад, обмежувати тиск на країни з багатьма мігрантами та сприяти самозабезпеченню новоприбулих.

Очікується, що пакт мають остаточно схвалити на конференції в Марокко 11-12 грудня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme