Єврокомісія прагне контролювати радіочастоти, уряди країн ЄС - проти

Європейська комісія прагне отримати більше повноважень в управлінні радіочастотами, але держави-члени ЄС всіляко опираються контролю над цінним ресурсом

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на EuObserver.

Близько 63,5% організацій, які взяли участь у громадських консультаціях Комісії, заявили, що вони бачать користь у посилення ролі ЄС у реформі смуги 700 мегагерц, які на думку ЄК будуть важливі для цифрових інновацій.

Останні роки ЄС намагається посилити свій вплив в управлінні радіочастотного спектру - діапазоні частот електромагнітної енергії, які використовують для спілкування - але до цих пір не вдалося переконати країни-члени.

Спектр, хоча він і невидимий неозброєним оком, є обмеженим ресурсом, як золото або нафта. І так само, як фізичні ресурси, він стає рідкісним, що означає необхідність суворого управління.
Спектр використовується для мобільних телефонів, планшетів, комп'ютерів, які працюють з Wi-Fi тощо. Оскільки використання бездротових пристроїв збільшується, попит на спектр зростає.

Цифровий комісар Андрус Ансіп називаєт спектр "киснем для інтернету" і "основою для цифрової підтримки суспільства".

Національні уряди контролюють спектри на їхній території, і, як правило, проводять аукціон частот.

Проте члени ЄС поки скептично ставляться до такої ідеї.

Національні уряди в даний час ведуть переговори про цифровий законодавчий пакет, який включає в себе пропозицію щодо спектра. Але, за словами джерел з Латвії, яка веде переговори від імені урядів, питання про спектри не розглядають.
Переговори зараз зосереджені виключно на майбутньому роумінгових доплат та визначення мережевого нейтралітету. Ці дві теми вже показали, що, досягти угоди досить складно.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme