Епічний шатдаун: Чим сварка Трампа з демократами загрожує Україні

Довготривале порушення роботи федеральних урядових органів США - зокрема, Мінфіну, відповідального за введення і контроль за дотриманням антиросійських санкцій - не найкращий спосіб продовжувати економічний тиск на Росію

Журналіст відділу «Світ»
Епічний шатдаун: Чим сварка Трампа з дем…

Учора президент США Дональд Трамп черговий раз полаявся з лідерами Демократичної партії в Конгресі.

Спочатку Трамп запросив демократів на зустріч в Білий дім в своєму телезверненні напередодні. Він черговий раз закликав їх підтримати будівництво металевого бар'єру на кордоні з Мексикою, щоб "зупинити нелегальну міграцію, потік наркотиків і припинити гуманітарну кризу".

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі і лідер демократів в сенаті Чак Шумер на зустріч звісно ж прийшли. І запропонували Трампу підписати бюджет - поки що без витрат на "гуманітарну стіну". Та відновити фінансування держустанов, припинивши в такий спосіб шатдаун, що загрожує стати найдовшим за всю історію США. А вже після чого вести переговори стосовно того, як саме зупинити потік біженців з Латинської Америки. Після чого Трамп зустріч покинув, назвавши її "марною тратою часу". На тому спілкування й закінчилося.

При тому, що хоч чинний президент США й бадьориться - ситуація для нього складається не надто приємна. Більше половини (близько 52%) громадян США покладають провину за шатдаун на нього. З іншого боку, три чверті прихильників Республіканської партії вимогу Трампа стосовно стіни підтримують, тому й здаватися чинний президент США не поспішає.

Шатдаун цей, до речі, за історію президентства Трампа вже третій. Він триває вже двадцятий день - і має всі шанси побити рекорд найдовшого шатдауну за історію США, що трапився на початку 1996 року і тривав 21 день.

З одного боку, все це виглядає як виключно внутрішньополітична проблема США, до якої Україні ніби й немає діла. Але штука в тому, що будь-які серйозні внутрішньополітичні кризи помітно впливають і на міжнародну політику Сполучених Штатів.

Зокрема, через шатдаун фінансування втратили 25% федеральних держорганів, а в неоплачувану відпустку пішли 800 тисяч держслужбовців. Серед яких - наприклад, службовці Мінфіну США. Які відповідають за накладення санкцій, а також стежать за їх виконанням.

Міністерства оборони США, шатдаун, в принципі, не особливо торкнувся. Але за перипетіями міжпартійних баталій в Конгресі питання про призначення нового керівника відомства, вочевидь, може бути відкладеним на багато місяців. А без "повноцінного" керівника будуть виконуватись тільки вже затверджені програми співпраці між збройними силами США та України, на нові масштабні проекти надіятись не доводиться.

Окрім того, демократи в Сенаті прийняли рішення блокувати розгляд будь-яких законодавчих ініціатив, які не пов'язані з прийняттям бюджету і припиненням шатдауну.

Поки що це частково навіть грає на користь Україні - зокрема, так і не було знято санкції з компанії Rusal Олега Дерипаски, яку Мінфін США прийняв рішення "помилувати", але без санкції Конгресу воно недійсне.

Але в довготривалому плані глибока криза як законодавчої, так і виконавчої влади у США несе для України чимало ризиків. А якщо сприйняти всерйоз заяву Дональда Трампа про те, що він готовий до шатдауну впродовж "місяців та років" - то загроза подібної кризи вже не виглядає надуманою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme