Ексчиновник Білого дому відмовився свідчити у Конгресі

Колишній заступник ексрадника президента США з питань національної безпеки Чарльз Купперман не буде давати свідчень щодо розслідування демократів про імпічмент президента Дональда Трампа
 

Про це пише The Hill, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Адвокат Куппермана Чарльз Купер повідомив, що його клієнт не даватиме свідчень, поки відповідне рішення не винесе суд.

Демократи викликали Куппермана для свідчень у понеділок, 28 жовтня, перед трьома комітетами Палати представників, які очолюють розслідування щодо імпічменту. Проте в п’ятницю Купперман звернувся до суду, аби той визначив, чи зобов’язаний колишній чиновник Білого дому давати свідчення.

Демократи з трьох комітетів попередили Куппермана, що він має юридичне зобов'язання постати перед Конгресом. Голови комітетів попередили, що невиконання цієї вимоги може привести до звинувачення в неповазі до Конгресу.

Повідомлялося, що Купперман був присутній 25 липня під час телефонної розмови між Трампом та президентом України Володимиром Зеленським, яка перебуває у центрі розслідування імпічменту. 

Нагадаємо, 25 жовтня демократи Палати представників Сполучених Штатів Америки надіслали повістки низці чиновників Білого дому і Державного департаменту у рамках розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа.

24 жовтня стало відомо, що суд у США зобов'язав Держдепартамент протягом 30 днів у зв'язку із "суспільним інтересом" почати надавати документи, пов'язані з відносинами адміністрації Дональда Трампа з Україною.

Також ми писали про те, що демократи Палати представників США вже в середині листопада можуть оприлюднити матеріали свого розслідування в межах процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що адвокати колишнього радника президента США з питань національної безпеки Джона Болтона ведуть переговори з комітетами Палати представників щодо дачі свідчень в рамках процедури імпічменту Дональда Трампа.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

16 жовтня конгрес США відклав голосування щодо дозволу провести імпічмент президенту Дональду Трампу.

22 жовтня тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор дав свідчення у конгресі США у справі про імпічмент американського президента Дональда Трампа, розповівши, чому Україні заморозили військову допомогу.

Також він заявив, що Трамп "шантажував" Зеленського, вимагаючи двох заяв.

23 жовтня конгресмени-республіканці влаштували бійку і зірвали виступ чиновниці Пентагону Лори Купер, яка мала дати свідчення трьом комітетам Палати представників у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа.

Як відомо, віцепрезидент США Майк Пенс не буде співпрацювати з комітетами палати представників у розслідуванні імпічменту президента Дональда Трампа через його тиск на Україну.

Пентагон не може ділитися документами з комітетами палати представників, яка проводить розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа, через "юридичні та практичні проблеми".

За інформацією The Associated Press, президент України Володимир Зеленський за два тижні до інавгурації в травні 2019 року обговорював зі своєю командою тиск, який нібито чинили на нього американський лідер Дональд Трамп і його адвокат Рудольф Джуліані. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme