Суд наказав оприлюднити документи щодо тиску Трампа на Україну

Суд у США зобов'язав Держдепартамент протягом 30 днів у зв'язку із "суспільним інтересом" почати надавати документи, пов'язані з відносинами адміністрації Дональда Трампа з Україною

Суд наказав оприлюднити документи щодо т…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Associated Press.

Документи були запитані на підставі Закону про свободу інформації.

"Ці дані стосуються питання величезної суспільної значущості", – сказав під час судових розглядів у федеральному суді Вашингтона адвокат правозахисної організації American Oversight Деніел Макграт, з чим погодився окружний суддя Крістофер Купер.

При цьому суддя закликав організацію працювати разом з урядом, щоб виявити документи, які засекречені і можуть бути опубліковані, і навпаки.

Як розповів директор організації Остін Еверс, оприлюдненню підлягає кореспонденція особистого адвоката президента Рудольфа Джуліані, зокрема його електронні листи і текстові повідомлення.

Нагадаємо, 23 жовтня конгресмени-республіканці влаштували бійку і зірвали виступ чиновниці Пентагону Лори Купер, яка мала дати свідчення трьом комітетам Палати представників у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа.

Як відомо, віцепрезидент США Майк Пенс не буде співпрацювати з комітетами палати представників у розслідуванні імпічменту президента Дональда Трампа через його тиск на Україну.

Пентагон не може ділитися документами з комітетами палати представників, яка проводить розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа, через "юридичні та практичні проблеми".

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

16 жовтня конгрес США відклав голосування щодо дозволу провести імпічмент президенту Дональду Трампу.

22 жовтня тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор дав свідчення у конгресі США у справі про імпічмент американського президента Дональда Трампа, розповівши, чому Україні заморозили військову допомогу.

Також він заявив, що Трамп "шантажував" Зеленського, вимагаючи двох заяв.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme