Джонсон божиться, що не брехав королеві щодо призупинення роботи парламенту

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заперечив, що брехав королеві щодо причин, з яких необхідно припинити роботи парламенту

Про це  повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Джонсон зробив заяву наступного дня рішення Сесійного суду в Единбурзі про те, що рішення уряду призупинити роботу парламенту не порушувало закон.

На запитання, чи брехав він монарху, Джонсон відповів: "Абсолютно ні. Вищий суд в Англії однозначно погоджується з нами, але остаточне рішення повинен буде прийняти Верховний суд".

Опоненти стверджують, що Джонсон призупинив роботу парламенту, щоб зменшити ретельний контроль над його стратегією щодо Brexit, яка передбачає вихід країни з ЄС 31 жовтня, пише Sky News.

Але прем'єр-міністр стверджує, що парламент призупинили, щоб королева оголосила промову, і щоб викласти  внутрішній порядок денний.

"Парламент матиме час і до, і після цього вирішального саміту лідерів ЄС 17 і 18 жовтня, щоб поговорити про угоду про Brexit", – сказав Джонсон.

Нагадаємо, 28 серпня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон попросив королеву Єлизавету II призупинити роботу парламенту, щоб гарантувати безперешкодний Brexit 31 жовтня.

4 вересня парламент Британії прийняв законопроект, який блокує "жорсткий" Brexit.

Після цього прем'єр-міністр Борис Джонсон зажадав проведення позачергових виборів 15 жовтня.

5 вересня Палата громад парламенту Британії відхилила пропозицію прем'єр-міністра Бориса Джонсона про проведення дострокових виборів до парламенту.

9 вересня у Британії набув чинності закон, який завадить Джонсону реалізувати Brexit 31 жовтня.

З 10 вересня парламент Великої Британії тимчасово припинив свою роботу до 14 жовтня.

Довідка: Спершу Велика Британія планувала вийти зі складу Євросоюзу 29 березня, але до цього строку так і не визначилася з планом Brexit. У квітні 27 країн-членів ЄС на позачерговому саміті в Брюсселі домовилися надати Лондону відстрочку до 31 жовтня. Прем'єр-міністр Борис Джонсон має намір припинити членство Великобританії в ЄС до встановленого терміну.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook