"Джавеліни" посилять позиції України на переговорах щодо Донбасу, - генерал США

Надання Україні переносних протитанкових ракетних комплексів "Джавелін" посилить позиції Києва на переговорах з врегулювання конфлікту на Донбасі, але українська індустрія і сама здатна виробляти якісні ракети

Про це в інтерв'ю "Deutsche Welle" заявив екс-командувач збройними силами США в Європі, стратег Центру Європейського політичного аналізу генерал Бен Ходжес, передає Depo.ua.

"В Україні є потужна оборонна індустрія, яка здатна виробляти якісні протитанкові комплекси, тому я раджу ретельно до неї придивитися. Це не захмарною складності технологія, чому б Україні не виробляти власні системи?", – підкреслив генерал.

"Вашингтон зацікавлений у тому, щоб припинити насильство в Донбасі, але не так, щоб зберегти за Росією її досягнення на цій території", – додав Ходжес.

Що стосується можливої миротворчої місії ООН в регіоні, він підкреслив, що "ключ – у тому, щоб контингент був надійним, тому ми повинні підібрати країни, професійні, талановиті, сильні, які не можна відсунути в бік". Ходжес вважає, що мова може йти про країни, які не входять в НАТО, наприклад Швеція або Фінляндія.

Генерал зазначив, що мандат місії повинен чітко описувати правила переходу до бойових дій, ієрархію командування і завдання.

Нагадаємо, 23 грудня 2017 року президент Петро Порошенко заявив, що Україна отримає летальну оборонну зброю зі Сполучених Штатів Америки. США планують поставити до України 35 пускових установок ПТРК Javelin та 210 ракет до них.

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що Україна отримає протитанкові комплекси Javelin від США безкоштовно.

1 лютого Полторак провів особисту зустріч з главою американського оборонного відомства Джеймсом Меттісом.

7 лютого Полторак заявив, що Україна цього року отримає від США обіцяні протитанкові ракетні комплекси Javelin.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme