"Джавеліни", ГРУ РФ та забута війна: Що західна преса писала про Україну

Цей тиждень для України у західних ЗМІ був позбавлений серйозної критики

"Джавеліни", ГРУ РФ та забута війна: Що…

Головними темами, у яких лунала Україна в західних ЗМІ, були надання США "Джавелінів", а також обмін полоненими.

Про "Джавеліни"

Інформація про те, що адміністрація Трампа надасть - насправді продасть - Україні "Джавеліни" з'явилася у американських ЗМІ, зокрема у Washington Post, ще 20-го грудня, а згодом і в ABC News. Представник Держдепу Хезер Нойерт сказала The Wall Street Journal, що США надасть Україні "покращені оборонні можливості".

Втім, дискусії щодо цього рішення тривають і досі.

Наприклад, Newsweek задається питанням, "що ж це дасть?". Про це видання запитало, зокрема, у Джона Гербста - американського посла в Україні з 2003 по 2006 роки.

Він вважає, що надання Україні "Джавелінів" покращить ситуацію на Донбасі, оскільки Росія використовує танки для того, щоб захоплювати територію і вбивати українців. І саме "Джавеліни" зроблять це більш важким для них.

Втім, The New York Times нагадує позицію Росії, що рішення США може загострити конфлікт і перешкоджати будь-яким зусиллям з підтримання миру.

Тіллерсон та Лавров, Меркель та Путін

Зустріч держсекретаря США Рекса Тіллерсона та голови МЗС Росії Сергія Лаврова стосувалася, переважно, саме питань КНДР. Втім, про Україну також трошки було. Формально, та все ж - The Wall Street Journal подав це коротко: "Рекс Тіллерсон закликав російського колегу Сергія Лаврова пом'якшити позицію по Україні, тоді як Лавров закликав США відмовитися від конфронтації з Північною Кореєю".

У той же час Forbes написав матеріал про те, що Ангела Меркель намагається натиснути на Володимира Путіна щодо миру на Донбасі. Стаття, насправді, банальна - Меркель та Макрон, мовляв, закликають Путіна зробити щось для припинення війни. У ній нагадуються санкції, а також слова Путіна, що це Україна підриває усі московські спроби мирного врегулювання. У той же час, Макрон та Меркель нагадують, що альтернативи "Мінську" немає.

Обмін полоненими

Найбільш важлива тема цього тижня для України облетіла всі світові ЗМІ. Daily Mail написав чудовий матеріал з безліччю фото. Reuters подав репортажний огляд обміну полоненими перед Новим роком та Різдвом, зазначивши, що він став найбільшим з моменту початку конфлікту у 2014-му році.

The New York Times підкреслює, що заради обміну полоненими бої на Донбасі стали менш жорсткими, нагадуючи про участь у процесі близького до Путіна Віктора Медведчука. Видання зазначає, що Путін, який має намір переобратися президентом в березні, побачив, що його рейтинг падає після того, як він захопив Крим і не отримав політичної вигоди від конфлікту на сході Україні. Зокрема, The New York Times наводить слова Рекса Тіллерсона, які той зробив раніше у Відні про те, що конфлікт в Україні - це найбільша перешкода на шляху до перегляду американо-російських стосунків.

Відреагували на обмін полоненими і в Польщі. Автор Єжи Гащинський в газеті "Rzeczpospolita" пише у четвер фейлетон під назвою "Забута далека війна". Переклад надало "Польське Радіо".

"Обмін полоненими, що відбувся між українцями та проросійськими сепаратистами у середу, нагадав, що на сході України йде війна. Вона маловидовищна, тому про неї потихеньку забувають. Якби про неї забули повністю, це б дуже сподобалося владі багатьох європейських країн. Це б дозволило повернутися до нічим не обмеженого ведення бізнесу з Владіміром Путіном. А в тому, що політики цього хочуть, можна було зорієнтуватися у тих країнах ЄС, де цього року відбулися вибори. Починаючи з Франції, в якій майже дві третини голосів у першому турі отримали проросійські кандидати (хоч у другому переміг критичний до дій Москви Емманюель Макрон). З розумінням до Путіна висловлювалися зірки виборчих кампаній в Австрії, Німеччині і Чехії. Політичних VIP у різних країнах ЄС, котрі говорили про необхідність скінчити з санкціями проти Росії за агресію щодо України, десятки. Аж важко повірити, що після таких – щирих, мабуть – декларацій євросоюзні санкції було продовжено, адже це вимагає одностайності. Лідери готові надалі карати Росію. Більше, однак, за анексію Криму – Москва порушила принцип територіальної цілісності – аніж за спричинення і ведення війни на Донбасі. Мабуть, деяке розуміння позиції України принесли події у Західній Європі через кремлівське втручання в місцеві вибори і небезпеку розпаду Іспанії після проголошення сепаратистами незалежності Каталонії.
Однак, до війни на сході України, що триває майже чотири роки, в ЄС ніколи не було цілком серйозного ставлення. Інакше б українська армія отримала справжню зброю. На постачання їй чогось більшого за похідний посуд і прилади нічного бачення відважилася лише Литва. Нескладно зауважити, що країни, котрі серйозно включаються в оборону України (політично, але незабаром і переказуючи нову зброю), не входять до складу Євросоюзу. Це Канада і Америка Трампа, котрий мав їсти у Путіна з руки, але веде проти Москви рішучу політику. Інші ж, як видно, приймають логіку Кремля: не можна заважати чудово озброєному агресорові".

Музичук бойкотує Саудівську Аравію

Рішення української шахістки Анни Музичук, чемпіонки світу в двох дисциплінах - бліц і рапід - не їхати на ЧС зі швидких шахів у Саудівську Аравію, обговорювалося не тільки у нас. Reuters написав про це 27-го грудня (ЧС триває з 26-го по 30-те грудня), нагадавши про те, що українка зробила це через порушення прав жінок у країні, яка приймає ЧС, зокрема, через вимоги носити абайю.

ГРУ РФ і фейкові акаунти

25-го грудня Washington Post опублікував статтю про те, як ГРУ РФ діяло протягом 6 днів після втечі Януковича і перед початком вторгнення у Крим, 27-го лютого. Видання отримало засекречений звіт ГРУ.

Доповідь описує, що вони створили безліч фейковий акаунтів в соціальних мережах Facebook і Vkontakte. Метою було створення видимості масового невдоволення і розчарування українських громадян в опозиційних протестах на Майдані.

"У суботу ввечері, 22 лютого 2014 року, людина на ім'я Іван Галицин залишив коментар під статтею про опозиційного лідера і колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко в британській газеті. "В Україні стався державний переворот", - написав він.

"Я живу в Києві, я був на Майдані, але мирні протести закінчилися ще два місяці тому, коли сюди прийшли озброєні націоналісти. Це жах. Фашисти повернулися в Україну через 70 років після Другої світової. Не такого майбутнього я хочу для України".

Аккаунт Івана Галіцина був створений оперативниками ГРУ, фахівцями з психологічних операцій. Профіль був створений саме 22 лютого, а фотографія насправді належала Костянтину Ярошенко, засудженому в США російському наркодилеру, який відбуває термін. Коментарі Галіцина також з'являлися і в інших англомовних виданнях.

Згідно з даними звіту, ГРУ сфокусувало роботу на 30-ти українських групах і соціальних платформах, а також 25-ти провідних англомовних виданнях.

Оперативники також намагалися налаштувати проросійських громадян України проти учасників протесту, тавруючи їх "западенцями", "бандерівцями" і "фашистами".

Приємна ізюминка

The Guardian включило знімок з лінії фронту на Донбасі в рейтинг кращих фото.

"16 жовтня я зробив це фото на позиції, де розміщувалися ЗС України. Це офіцер виконує вправи з використанням 120-міліметрового снаряду; на передовій існує багато таких імпровізованих тренажерних залів", – розповів фотожурналіст про історію створення знімка.

Видання також розповідає про самого Ваганова, вказуючи, що до початку війни він жив у Донецьку, але після того як проросійські сепаратисти затримали його і схиляли до роботи на місцевому каналі, він перебрався до Маріуполя.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme