"Думаєте, американцям не байдужа Україна?". Про що свідчать "одкровення" Помпео і Трампа

За кілька днів до візиту Майка Помпео до Києва держсекретар втрапив у потужний скандал, пов'язаний з Україною. Підвищився і емоційний градус у справі імпічментгейту, адже у ЗМІ потрапив запис, де нібито Дональд Трамп вимагає звільнити посолку Марі Йованович. І з обох цих історій висновки для України вельми невтішні

Журналіст відділу "Життя"
"Думаєте, американцям не байдужа Україна…

Помпео опинився під шквалом дошкульної критики після ефіру на радіо NPR, зазначає Depo.ua. Зокрема, після питання Мері Луїс Келлі чиновник розгівався, а за певний час взагалі залишив студію, перервавши розмову.  Після цього відбулася розмова журналістки і Помпео тет-а-тет, яку Келлі вирішила оприлюднити.

"Йому не сподобалося, що його питають про Україну. Він спитав, чи я дійсно я думаю, що американцям небайдужа Україна? Від використав слово, яке починається з F. Він запитав, чи можу я показати Україну на карті. Я погодилася, і він попросив принести карту без підписів. Я вказала на Україну. Він забрав карту. Він сказав "люди про це почують", – розповіла журналістка.  

Помпео не став спростовувати суті розмови. Натомість наголосив, що Келлі нібито порушила журналістські стандарти, почавши говорити про Україну, запросивши на інтерв'ю про Іран. Крім того, за версією Помпео, Мері не змогла знайти Україну на карті і переплутала її з Бангладеш. Слова держсекретаря видалися вельми дивними, адже журналістка працювала з європейською тематикою і навряд чи могла сплутати континенти… Але, звісно ж, в історії з держсекретарем нас цікавить далеко не це. 

Адже по суті, Помпео доволі щиро констатував те, що приховують за кучерявими дипломатичними формулюваннями: проблеми України здебільшого і справді мало стосуються США. Що ж до глобального протистояння з Росією, у світі є ще чимало інших точок, які викликають значно більше інтересів американців як через географічне положення, так і через ресурси. 

Правда, пізніше колишній посол США в Україні Вільям Тейлор спробував виправити вже оновлений контекст, акцентувавши, що "поки Росія не вийде з України – і Донбасу, і Криму – і не визнає, що та є незалежною, суверенною нацією, інші нації не можуть бути в безпеці".

Загострив ситуацію новий аудіозапис розмови нібито Дональда Трампа та Льва Парнаса весною 2018-го у готелі Trump International у Вашингтоні. 

"Позбавтеся її. Викиньте її завтра. Мені байдуже. Заватра її викиньте. Позбавтеся її, гаразд? Зробіть це", – стверджує людина з голосом, схожим на очільника Білого дому, вочевидь, про тодішню посолку США в Україні Марі Йованович. 

Поміж іншим Трамп запитує: "Як довго вони протримаються в боротьбі з Росією?". Президент країни говорить, власне, про здатність України протистояти країні-агресору без американської допомоги. Потім нарікає, що тягар знову лягає на плечі США, натомість Європа допомагати в необхідному обсязі не хоче. 

І якщо вірити версії обвинувачення у справі про імпічмент, відповідь на своє питання Дональд Трамп вирішив з'ясувати на практиці. 

Звісно ж, все це не скасовує самого факту тривалої і вагомої фінансової допомоги. Наприклад, станом на 17 січня наразі Міноборони країни виділило Україні усю схвалену Конгресом  суму. За словами ж президента України Володимира Зеленського, наразі відносини між країнами перебувають на хорошому рівні

Але загалом переоцінювати значення України для США не варто. Хоча, нагадаємо, США скоротили фінансування НАТО, скерувавши гроші на підтримку країн, які не є членами альянсу, такий крок не свідчить про намір стояти пліч-о-пліч під час тривалого протистояння з якоюсь конкретною державою. Тож стверджувати, що в разі ще більшого загострення конфлікту з Росією в Білому домі не вирішать про нас забути, було б надто наївно. Тим паче, що Помпео вже вголос заявляє, що США ми байдужі. І якщо спершу це видається таким собі емоційним зривом, потім в цьому можна побачити конкретний меседж, як американським демократам, так і власне, українцям.

Держсекретар натякає, що як би часто не згадувалася Україна у американських ЗМІ, для США ми залишимося дуже віддаленою країною з іншої частини всесвіту. 

При цьому найближчим часом, попри скандали та емоційні заяви, в реалізації пов'язаних з Україною проектів на практиці США поводитимуться максимально коректно. Адже на грунті імпічмент-гейту будь-яка оплошність може стати сірником, що спалить ще кілька відсотків рейтингу тієї чи іншої сторони. Навіть якщо хтось із фігурантів і не зможе показати нашу країну на карті. 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme