У економіці і геополітиці у нас зі США все нормально, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський вважає, що економічні і геополітичні відносини України зі США перебувають на хорошому рівні, і їх потрібно покращувати, не втручаючись у внутрішньополітичні процеси
 

Про це він сказав в інтерв'ю ізраїльському "9 каналу", передає Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Для мене були важливі хороші відносини зі США, які в різні періоди були різними. Я вважаю, що вибори (у США, – ред.) – це суто політичне питання, і точно не питання України, а питання США. Їхній президент, їхній народ, обирайте, кого хочете, ми підтримаємо ваш вибір", – сказав Зеленський.

Український президент зазначив, що коли після його телефонної розмови у вересні з президентом США Дональдом Трампом почала розвиватися "якась історія", то він робив усе можливе, щоб Україну не втягували в це політичне питання.

"Тому що між країнами, що поважають одна одну, незалежно від національності, віросповідання, ширини, важливості, ядерності або без'ядерності, важливі відносини тільки економічні і геополітичні. А я вважаю, що в цих двох напрямках, в економіці та геополітиці, у нас зі США все нормально. Ось це "все нормально" потрібно покращувати, але точно не погіршувати", – наголосив він.

Зеленський зазначив, що текст його розмови з Трампом усі читали.

"Це популярне чтиво. Я так розумію, що США могли навіть це як бестселер потім продати. Більше, ніж там було, мені додати нічого", – зазначив він.

На чергове запитання журналістів про те, чи тиснув на нього Трамп під час цієї розмови, Зеленський відповів напівжартома: "Я у своєму житті про тиск чув тільки від своєї бабусі, яка жила з нами. Я взагалі жив з двома бабусями, і постійно міряв їм тиск. На мене в принципі дуже складно тиснути".

Нагадаємо, раніше Джон Болтон, колишній радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа, в неопублікованому рукописі своєї книги розповів, що лідер США пов’язував затримку військової допомоги Україні із розслідуванням щодо сина його політичного конкурента Джо Байдена

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

21 січня у США Сенат розпочав судовий процес щодо імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme