До скандалу з нідерландськими картинами підключили Інтерпол

У музеї Західної Фрісландії у Нідерландах сподіваються на повернення викрадених картин і заявляють, що зверталися в Інтерпол і до української сторони

"Вся зібрана нами інформація була передана представникам української влади, української поліції та прокуратури. Ми звернулися в Інтерпол десь на початку вересня поточного року", - розповів директор музею Західної Фрісландії Ед Гирдинк в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня", передає depo.ua.

За його словами, в липні цього року, доброволець ОУН Борис Гуменюк подзвонив в посольство Нідерландів і заявив, що у нього є всі 24 зниклі картини. Говорив з ним співробітник посольства попросив докази і отримав фото однієї з картин з українською газетою на ній.

"Борис Гуменюк зателефонував у посольство Нідерландів і заявив, що його ополченці [саме це слово використовував Гирдинк] знайшли картини на віллі, яка нібито належала одному з колишніх соратників екс-президента Віктора Януковича. Він розповів, що вони врятували ці картини, ризикуючи власним життям. Тому вони хотіли укласти угоду з Нідерландами про повернення картин", - розповів Гирдинк.

Він також заявив, що музей попросив одну "дуже досвідчену і професійну людину" Артура Бранда вести діалог. У серпні Бранд зустрівся з Гуменюком, щоб з'ясувати всі умови.

"Виявилося, він хотів велику суму грошей, оскільки вважав, що у його руках колекція вартістю 50 млн євро. Пан Бранд на основі аукціонної ціни інших схожих картин тих художників встановив, що колекція коштує 1,3 млн євро за всі 24 картини. Це за умови, що вони в хорошому стані. Пан Бранд чітко дав зрозуміти, що в нинішньому стані колекція коштує півмільйона євро", - стверджує директор музею.

Він додав, що Нідерланди запропонували Гуменюку 50 тис. євро за повернення картин. У відповідь той сказав: "Я повинен поговорити з бійцями свого загону і тоді зв'яжуся з вами", і більше не дзвонив.

"Якщо йдеться про злочини, пов'язані з мистецтвом, підозрюваний може добре сховати вкрадені твори. А коли його заарештує поліція, він може вдати, що нічого не знає і не розуміє. І протилежне буде дуже важко довести. Тому ми спочатку пішли на зустріч з паном Гуменюком, який говорив, що нібито хоче передати картини", - так директор музею пояснив своє зволікання зі зверненням в Інтерпол.

Крім цього, Ед Гирдинк вважає, що на рішення повертати картини, чи ні впливають також лідер Свободи Олег Тягнибок і екс-глава СБУ Валентин Наливайченко. За його словами, найнятий детектив Бранд звернувся до своїх контактів у Східній Європі і з'ясував, що був прямий зв'язок між бойовою групою і Олегом Тягнибоком. Про роль Валентина Наливайченка в цій історії директор зазначив лише, що "його ім'я часто виринає".

Нагадаємо, у понеділок, 7 грудня, медійний простір Нідерландів облетіла новина про класичні картини голландських майстрів, які були вкрадені майже 11 років тому з Музею Західної Фрісландії, а тепер, нібито, знайдені в Україні.

Так, Перший канал Нідерландів випустив сюжет, в якому Музей заявив, що знає про долю 24 картин, а також великої кількості творів мистецтва зі срібла, які були викрадені з нього у 2004 році. За словами директора цього музею картини зараз на сході України, нібито під контролем якогось "націоналістичного угруповання".

На скандал з "українським слідом" у викраденні картин голландських майстрів вже відреагував глава МВС Арсен Аваков. Він запевнив, що Україна знаходиться у повному контакті з голландською стороною.

Водночас у Генштабі заявили, що фігурант скандалу з викраденими голландськими картинами ніколи не служив в ЗСУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme