День пам'яті жертв Голокосту: МЗС закликало світ спільно протидіяти ксенофобії та антисемітизму

Міністерство закордонних справ України у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту закликало об’єднати зусилля задля збереження загальнолюдських цінностей і недопущення людиноненависництва, дискримінації і неповаги до людини
 

День пам'яті жертв Голокосту: МЗС заклик…
Фото: УНІАН

Про це йдеться у коментарі, оприлюдненому на сайті МЗС, передає Depo.ua.

"27 січня щороку світова спільнота вшановує пам’ять мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни були закатовані нацистами через національність. Голокост – це спроба знищити цілий народ, це геноцид єврейського народу в роки війни... Встановивши Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту – підтримуємо пам'ять про ці жахливі події, щоб вони ніколи більше не повторилися, а також запобігаємо проявам ксенофобії, антисемітизму та іншої нетерпимості, які, на жаль, ще мають місце у світі", – зазначили у міністерстві.

У МЗС акцентували, що сьогодні небезпека цих проявів для України, які за тоталітарних режимів стають елементами державної ідеології, походить із сусідньої держави.

"Україна дає відсіч російському агресору, захищаючи Європу від полум’я ненависті. Закликаємо об’єднати зусилля задля збереження загальнолюдських цінностей і недопущення людиноненависництва, дискримінації і неповаги до людини", – наголошується в коментарі.

Нагадаємо, 26 січня президент Володимир Зеленський розпочав дводенний робочий візит до Республіки Польща

У перший день робочого візиту до Польщі президент України Володимир Зеленський взяв участь у вечері з нагоди відзначення 75-ї річниці звільнення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау

Довідка: 27 січня відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

27 січня 1945 року радянські війська звільнили табір смерті Освенцим-Біркенау, виявивши там найбільшу фабрику знищення людей на території окупованої нацистами Європи. За час існування цього концтабору в ньому загинули, за деякими оцінками, від 1,5 до 2,2 млн осіб. З тих пір Освенцим став символом Голокосту, наочним свідченням тієї пекельної глибини, якої може досягти нелюдяність.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року в резолюції 60/7. Ініціаторами виступили шість країн: Ізраїль, Україна, Росія, Канада, Австралія і США. Співавторами були ще 90 країн. Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити і проводити освітні програми, щоб уроки Голокосту назавжди збереглися в пам'яті наступних поколінь і сприяли запобіганню актів геноциду в майбутньому. Вперше День пам'яті жертв Голокосту провели 27 січня 2006 року.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme