Чому Трамп опинився на гачку, але не у Путіна

Чергова спроба Дональда Трампа перевести розмову з "російського сліду" у виборчих перегонах на можливу користь від покращення стосунків з Росією цілком сподівано рикошетом вдарила по самому американському президенту

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Чому Трамп опинився на гачку, але не у П…

Стосунки США і Росії, і без того достатньо складні, впродовж останніх вихідних заплуталися остаточно.

"Коли ж уже всі ненависники і дурні зрозуміють, що хороші стосунки з Росією - хороша, а не погана річ. Я хочу вирішити проблеми з Північною Кореєю, Сирією, Україною, тероризмом і Росія може добряче допомогти", - написав президент США у своєму Твіттері, заслуживши, напевно, лайки від усієї кремлівської адміністрації і Держдуми - включно з переважною більшістю росурядовців, які англійською читати не вміють, і куди клацати мишкою, перепитують у референтів.

На фоні такого дипломатичного успіху якось зблід навіть той факт, що повноформатна зустріч Путіна з Трампом під час самміту АТЕС у в'єтнамському Дананзі так і не відбулася.

Тому, насправді, були дуже вагомі причини, які пояснили і сам Путін, і його прес-секретар Пєсков. Щоправда, по-різному.

Версія Пєскова виглядала наступним чином. "Існує звичайна дипломатична практика, коли зустрічі на вищому рівні по черзі організуються на території кожної зі сторін. Липневі переговори Путіна і Трампа в Гамбурзі пройшли в приміщенні, орендованому американцями - а в Дананзі, США знову запропонували провести її на своїй території". Що і послужило, на думку Пєскова, причиною зриву зустрічі. Сторони, вочевидь, просто не могли домовитись, хто платитиме за оренду кафе - а хто оплатить напої.

Сам Путін напередодні пояснив зрив зустрічі з Трампом "нестиковками в протоколі". "Ну, будуть покарані за це", - заявив російський президент про своїх помічників, відповідальних за підготовку переговорів. У той же час Путін запевнив, що "нічого страшного не сталося".

Намагаючись хоч якось підвести риску під розслідуванням спецпрокурора Мюллера, американський президент під час короткої зустрічі "в кулуарах" самміту АТЕС прямо запитав свого російського візаві, чи втручався Кремль в президентські вибори, що пройшли в США в 2016 році.

"Кожен раз, коли ми бачимося, він говорить, що він цього не робив, і я вірю, що він має на увазі те, що говорить, - сказав після цієї розмови президент Трамп. - Я думаю, він дуже ображений, і це не дуже добре для нашої країни".

У відповідь на цей "тонкий політичний маневр" чинний президент США негайно отримав цілком сподівану реакцію чинних конгресменів і колишніх посадовців своїх власних спецслужб.

Сенатор-республіканець Джон Маккейн назвав Трампа наївним за те, що він "ставить слово полковника КДБ вище слів співробітників американських спецслужб". Член Постійного комітету з розвідки палати представників Адам Шифф написав в "Твіттері": "Знаєте, хто ще ображений, містер президент? Американський народ. Ви вірите закордонному противнику більше, ніж своїм розвідувальним службам".

А екс-глава ЦРУ Джон Бреннан заявив: "з огляду на, хто мене критикує, я розцінюю цю критику як орден". "По-моєму, особливо негідно те, що в День ветеранів Дональд Трамп поставив під сумнів гідність і характер Джима Клеппера, який носив військову форму 35 років", - додав колишній директор ЦРУ, видавши після того порцію роздумів на тему того, чому Дональд Трамп побоюється Володимира Путіна.

Саме ж ЦРУ, між тим, опублікувало заяву для преси, в якій сказано: "Оцінка розвідки з приводу того, що Росія втручалася у вибори в США, не змінилася".

Таким чином чергова, доволі незграбна спроба президента США перевести розмову на можливу користь від співпраці США з Росією завершилась сподіваним провалом.

А негласний союз демократів та республіканців у Конгресі, який має на меті залишити Дональда Трампа залишити у "підвішеному" стані до кінця його президентського терміну, в черговий раз довів свою ефективність. Дональд Трамп в черговий раз переконався що про Путіна йому краще взагалі нічого не говорити - собі дорожче. А у Кремлі в черговий раз переконалися, що американська система політичних стримувань і противаг надто надійно стримує піддатного маніпуляціям Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme