Чому заглохла найновіша російська субмарина "Ростов-на-Дону"

На найновішому підводному човні російського флоту зламалася енергетична установка

Чому заглохла найновіша російська субмар…

Інтернет сколихнула новина про те, що новітня російська субмарина "Ростов-на-Дону" не змогла до кінця здійснити фактично своє перше далеке плавання і змушена була в аварійному порядку повернутися до Кронштадта.

Про це, зокрема, повідомив, посилаючись на джерела у ВМФ, блогер Ілля Курганов, який спеціалізується на військово-морському флоті.

Субмарина, за словами Курганова, пройшовши курс бойової підготовки, почала плановий перехід з Полярного під Мурманськом у Чорне море 16 жовтня. Через кілька діб екіпаж був змушений викликати рятувальний буксир.

Як з'ясувалося пізніше, не витримала енергоустановка новітнього човна, однак жодних пояснень аварії з офіційних джерел досі не надходило.

Чому не витримала енергоустановка - велике питання до фахівців. А ми від себе додамо, що "Ростов на Дону" належить до неатомних підводних човнів типу "Варшав'янка", і двигун у човнів цього типу дизель-електричний.Чому потрапила в аварію російська неатомна субмарина "Ростов на Дону" - фото 1

Проект "Варшав'янки" розроблений ще з 70-х років (тоді планувалося, що вони будуть частиною флоту країн Варшавського договору, звідси й назва типу), але почали будувати човни тільки на початку 90-х, уже після розпаду Радянського Союзу.

Проект виявився вдалим, тож з двохтисячних років у Росії випускають модернізовані човни цього типу. Останню наразі версію, що отримала кодування 636.3, називають найбільш малошумною субмариною у світі. Крім того, ці човни нібито перевершують попередніх представників проекту потужністю дизель-генераторів, швидкістю повного підводного ходу та дальністю плавання в режимі роботи дизелів під водою.

Всього для російського флоту збудують шість найновіших субмарин  типу 636,3 "Варшав'янка", чотири з них уже наразі здані в експлуатацію.

"Ростов на Дону" був закладений 21 листопада 2011 року на заводі "Адміралтейські Верфі" в Санкт Петербурзі, і спущений на воду 26 червня 2014 року. Перший етап ходових випробувань човна почався 21 жовтня 2014 року, а остаточно його здали в експлуатацію наприкінці грудня 2014 року.

15 травня 2015 року "Ростов на Дону" перебазували у порти Північного флоту для проходження глибоководних випробувань, у жовтні в Баренцевому морі випробували в дії ракетні установки човна.

Прибуття субмарини на Чорноморський флот Російської Федерації очікувалося на першу декаду грудня 2015 року, але тепер ці плани доведеться коригувати.

Чому потрапила в аварію російська неатомна субмарина "Ростов на Дону" - фото 2

Чому потрапила в аварію російська неатомна субмарина "Ростов на Дону" - фото 3

Чому потрапила в аварію російська неатомна субмарина "Ростов на Дону" - фото 4

Чому потрапила в аварію російська неатомна субмарина "Ростов на Дону" - фото 5

Чому потрапила в аварію російська неатомна субмарина "Ростов на Дону" - фото 6

Чому потрапила в аварію російська неатомна субмарина "Ростов на Дону" - фото 7

Чому потрапила в аварію російська неатомна субмарина "Ростов на Дону" - фото 8

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme