Чому "план Кіссінджера" про мир Трампа з Путіним є утопією

Як би не ставився Дональд Трамп до "останнього республіканського динозавра", ініціативи Кіссінджера на даний момент є небезпечними фантазіями, а не дипломатичними проектами

Журналіст відділу «Світ»
Чому "план Кіссінджера" про мир Трампа з…

Інформація газети Bild про те, що колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер розробляє план примирення майбутнього президента США Дональда Трампа з путінською Росією, стала, можливо, "топовою міжнародною зрадою" останніх днів. Особливо якщо врахувати, що план передбачає передачу Криму Росії і фактичне повернення України (разом із Грузією, Білоруссю і Казахстаном) у зону політичного впливу Росії. В обмін на мир на Донбасі, і спокій у Східній Європі.

Ці ідеї є достатньо радикальними навіть для Трампа – який обіцяв максимум "переглянути" питання з санкціями і Кримом. Останній, в найнесприятливішому для України випадку, у Вашингтоні збирались "забути" – але не визнати.

І от динозавр епохи холодної війни спробує переконати адміністрацію нового американського президента вчинити стратегічний відступ.

Втім, поки що "план Кіссінджера" – це проблеми самого Кіссінджера. Посади він в адміністрації Трампа не займає, і офіційної позиції нового президента, відповідно, теж не озвучує.

Сказати, чи дослухається Трамп до пропозицій співавтора "політики розрядки", поки не може ніхто – включно, напевно, із самим Трампом.

З одного боку, майбутній американський президент має певне замилування до "великих старих республіканців", які керували країною, ще коли він протирав штани в колледжі.

Але, з іншого боку, як бізнесмен, Трамп не може не розуміти й того факту, що Кіссінджер – це відставний і побитий старістю (93 роки, як не крути) вашингтонський "рішала". Для якого вже не настільки й важливо, доречними чи не дуже є його поради, і якими будуть їхні наслідки для світу чи навіть для США. Головне для Кіссінджера – це щоб до нього дослухався президент країни, як в старі добрі часи. А до результатів втілення своїх порад він, скоріше за все, банально не доживе.

І навіть краще, ніж Дональд Трамп, цю ситуацію розуміє молодше покоління політиків Республіканської партії, які, вочевидь, і будуть виконувати роль "прокладки" між Дональдом Трампом і американською виконавчою машиною. Наприклад, та ж Кондоліза Райс, яка має своє бачення того, чим є Володимир Путін, і яка, на відміну від Кіссінджера, вже займається кадровими питаннями адміністрації Трампа. Це молодше покоління республіканців зробить все можливе, щоб подібний "розмін" не знайшов підтримки ні з боку виконавчої влади, ні з боку Конгресу, де антипутінські настрої є сильними між представників обох партій.

Бо навіть якщо відволіктись від роздумів про зраду, а також забути про національні інтереси України, утопічність плану Кіссінджера є очевидною. Цей план вигаданий людиною з іншої геологічної епохи.

Поділити зони впливу – і на якийсь час заспокоїтись – могли між собою Ніксон чи Рейган з Брежнєвим. Натомість Володимир Путін однозначно сприйме подібний "поділ світу" як ознаку слабкості Заходу, який здає один рубіж за іншим. І це буде беззаперечним стимулом для ескалації, а не замирення в Східній Європі. Отримавши в якості зони впливу СРСР, Путін приступить до "відновлення" Варшавського договору, "повернення" Східної Німеччини, чи до якого завгодно іще геополітичного аншлюсу. В нього стане для цього більше ресурсів і більше можливостей. А Захід опиниться в ролі класичної жертви, яка, втративши без бою гаманець, надіється віддати ще й капелюха – після чого грабіжник, безумовно, схаменеться й залишить її в спокої. Неминучість подібного розвитку події зрозуміли в пацифістичній адміністрації Обами – зрозуміють і в прагматичні адміністрації Трампа. А Кіссінджер залишиться сам на сам зі своїми порадами, і зі своєю глибокою старістю. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme