Чеські депутати підтримали введення податку для церков

Нижня палата парламенту Чехії схвалила пропозицію щодо оподаткування компенсації, яку отримують церкви країни за майно, захоплене колишнім комуністичним режимом

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Associated Press.

Розроблений Комуністичною партією законопроект підтримали 106 депутатів, 56 проголосували проти.

Зазначимо, що комуністи не входять до складу лівоцентристської правлячої коаліції на чолі з прем'єр-міністром Андрієм Бабішем, але допомогли уряду отримати схвалення у парламенті.

Очікується, що верхня палата парламенту, яку контролює опозиція, відкине комуністичний план. Але комуністи і коаліція мають абсолютну більшість у нижній палаті і можуть подолати таке вето.

Чеська церква планує у разі остаточного ухвалення планує оскаржити пропозицію в Конституційному суді.

Нагадаємо, керівні чеські партії ANO і ČSSD раніше вже підтримали проект комуністів і заявили про готовність ввести податок вже з 2020 року. Оподаткування стало однією з ключових умов комуністів для підтримки уряду.

Довідка: Після того, як комуністи захопили владу в колишній Чехословаччині в 1948 році, вони конфіскували все майно, що належить церквам, яким було дозволено діяти під суворим державним контролем.

Згідно з чинним законодавством, католицьким і протестантським церквам упродовж 30 років, починаючи з 2013 року, виплачуватимуть кошти, які в сумі складуть 59 млрд крон (2,8 мільярда доларів).

Голова католицької церкви Чехії кардинал Домінік Дука назвав проект введення податку на ці кошти "скандальним".

Прем'єр Бабіш стверджує, що така велика компенсація - занадто щедра і потребує коригування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна