Будівництво британських субмарин опинилося під загрозою, винна компанія зі США

У Великій Британії будівництво атомних субмарин нового покоління можуть відкласти через виявлений дефект у зварюванні пускових установок балістичних ракет, виготовлених у США

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The Times.

Проект будівництва підводних човнів оцінюється в 31 млрд фунтів стерлінгів ($39,9 млрд).

До 2030-х років чотири підводні човни королівського військово-морського флоту класу Vanguard повинні бути замінені на нові атомні підводні човни класу Dreadnought.

За створення компонентів зі дефектами зварювання для нових підводних човнів королівського флоту та флоту США несе відповідальність американська компанія BWX Technologies. Вона й попередила про дефект.

Щодо компанії ведеться розслідування.

Зварювальні роботи припинилися до його завершення.

Times зазначає, що терміни реалізації британської нової підводної програми в деякій мірі залежать від американської сторони, оскільки ключові компоненти, в тому числі для балістичних ракет Trident, надаються США за домовленістю від 1963 року.

"Американські ВМС тісно співпрацюють з британськими, щоб оцінити ризики для Dreadnought" - сказав представник ВМС США Білл Коуч.

Поки незрозуміло, чи збільшать вартість проекту дефекти у зварюванні й затримка у будівництві.

У Міноборони Британії запевняють, що будівництво субмарин відбувається згідно з графіком, і перший підводний човен мають спустити на воду на початку 2030-х років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme