Брекзіт мимоволі: Як британський уряд скористається новим штамом коронавірусу

Новий штам коронавірусу, виявлений у Великій Британії, якраз напередодні "хаотичного" брекзіту, безумовно, є реальним. А можливо, - відчутно небезпечнішим за "класичну" версію. Але це зовсім не означає, що його не можна використати для виходу з незручного становища, в якому опинився уряд Джонсона

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Брекзіт мимоволі: Як британський уряд ск…

Британія впродовж двох діб виявилась практично відрізаною від світу. Щогодини все нові й нові країни переривають транспортне сполучення зі Сполученим Королівством. І йдеться не тільки про краї далекі й екзотичні, а про найближчих сусідів Британії – Німеччину, Бельгію, і, найголовніше, Францію.

В неділю увечері Париж припинив будь-яке транспортне сполучення на 48 годин. З Дувру через Ла-Манш більше не ходять пороми. Зупинився потік вантажних автомобілів через тунель - з обох боків кордону тисячі фур стоять в черзі з неясними перспективами на продовження руху.

Багато країн ЄС зобов'язали жителів, які прибули з Британії протягом останніх днів, самоізолюватись. Суворі і прагматичні німці, натомість, взагалі закривають британців на карантині в аеропортах – до отримання результатів тестування.

Представники урядів країн Євросоюзу у Брюсселі сьогодні вже провели термінове засідання через новий штам коронавірусу, розробляючи якісь стратегії протидії цій напасті.

При тому, якщо, наприклад, на зорі епідемії в Китаї появу вірусу приховували, то британські посадовці схильні радше перебільшувати масштаб трагедії. Зокрема, міністр охорони здоров'я Сполученого Королівства Метт Хенкок заявив, що "ситуація з коронавірусом вийшла з-під контролю британської влади". Простіше кажучи, якщо комусь у Британії хочеться панікувати – то зараз ідеальний момент.

В цій ситуації, здається, немає сенсу вдаватися у якусь відверту конспірологію, і говорити, що нову мутацію вірусу "вигадали на Даунінг-стріт". Звичайно, істотне зростання кількості заражених впродовж доби є приводом для занепокоєння. Хоча добова кількість заражень у Британії зараз і висока – але від попередніх найвищих показників відрізняється на 3-5%.

При тому дивовижна швидкість, з якою прем'єр-міністр Британії вирахував, що "нова мутація коронавірусу є на 70% більш заразною", хоча дослідження штаму тільки почалися, а також миттєва і жорстка реакція ЄС на цю подію, викликає природне здивування.

"Британська" мутація коронавірусу є далеко не першою – на сьогодні по світу ходять 7 більш чи менш "популярних" штамів. Декотрі з них більш заразні, декотрі – менше, але на їх появу дотепер ніхто особливої уваги не звертав. І тут уряд європейської країни, на основі простого зростання кількості заражених, організовує панічну атаку. На тлі якої заяви ВООЗ про те, що рівень летальності в нового вірусу нічим не відрізняється від інших штамів, і що вакцина мала би на нього безпрблемно подіяти, навіть уваги особливої не привертають.

Що наштовхує на думку про те, що в Лондоні, акцентуючи проблеми з пандемією, в якийсь спосіб розраховує скористатися з появи "британського штаму". Який сплив в інформпросторі в акурат того ж дня, коли стало зрозуміло, що черговий етап переговорів стосовно брекзіту було провалено, і весь процес вперся в дедлайн, виставлений Європарламентом на минулу неділю. 
При тому повна "коронавірусна" блокада Британії напередодні "хаотичного" брекзіту насправді відкриває перед Джонсоном фактично нелімітовані можливості. На тлі "НП національного масштабу" він може призупинити переговори з ЄС і пролонгувати перехідний період на довільний час. А може навпаки, провести "хаотичний" брекзіт негайно – і пояснити громадянам Британії проблеми економіки та навіть брак товарів у супермаркетах не своєю позицією на переговорах з ЄС, а обмеженнями, які коронавірус наклав на міжнародну торгівлю. Лондон навіть може вимагати – і отримати – максимум поставок вакцин, щоби "придушити заразний штам" у найкоротші терміни.

З іншого боку, було б не так вже й погано, якби виявилося, що "британський штам" – всього лише результат політичної інтриги, а не чергова катастрофа, яку підкинув людству 2020 рік в останні дні свого існування.

Читайте також: Рибка розбрату: Чим суперечка Британії та ЄС загрожує Україні

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme