Білорусь вимагатиме екстрадиції опозиціонерки Тихановської

Слідчий комітет Білорусі ініціював екстрадицію лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської, яка наразі перебуває у Литві

Редактор стрічки новин
Білорусь вимагатиме екстрадиції опозиціо…
Фото: Страна для жизни/Facebook

Про це повідомляє прес-служба СК Білорусі, передає Depo.ua.

"Тихановська нині оголошена в розшук. Відповідні документи на її екстрадицію передані в Генеральну прокуратуру", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Головне слідче управління Слідчого комітету Білорусі завершило розслідування кримінальної справи стосовно чотирьох довірених осіб Світлани Тихановської. За результатами розслідування Тихановській та її соратникам пред'явлено звинувачення за ч.1 ст.13, ч.2 ст.293 (підготовка до масових заворушень) і за ч.1 ст.13, ч.1 ст.292 (підготовка до захоплення будівель та споруд) Кримінального кодексу Білорусі.

"Правоохоронці отримали інформацію про те, що особи з найближчого оточення Світлани Тихановської готуються до масових заворушень і захоплення будівель державних органів на території Гомеля. Для здійснення плану останні підшуковували бажаючих серед колишніх військовослужбовців, співробітників органів внутрішніх справ і міністерства з надзвичайних ситуацій. З метою опрацювання та докладного планування своїх дій, обвинувачені 5 серпня організували зустріч, на якій була присутня, в тому числі, сама Тихановська", - розповіли у білоруському відомстві та оприлюднили відео начебто із згаданої вище зустрічі.

Нагадаємо, за даними правозахисників, за перший місяць 2021 року в Білорусі були затримані з політичних мотивів щонайменше 873 людини. 

Раніше лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко буде змушений піти з посади у найближчі місяці

Протести у Білорусі

9 серпня, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзит-поли повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам.

ОМОН і внутрішні війська почали затримувати та розганяти протестувальників із застосуванням сили. 11 серпня 2020 року стало відомо, що опозиційна кандидатка у президенти Світлана Тихановська покинула Білорусь через погрози, наразі вона перебуває у Литві. 

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу. Згодом Велика Британія, Канада і країни Балтії та інші запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Наразі акції протесту у Білорусі продовжуються. Їх організовують переважно щонеділі. 

Протягом 2020 року у рейтингу безпечних країн Білорусь опустилася на 98 позицій. На початку 2020 року Білорусь посідала 16 місце зі 129 країн і перебувала між Хорватією і Данією. За даними на початок 2021 року республіка опустилася на 114 місце серед 135 країн і перебуває тепер між Домініканською Республікою і Кенією.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme