Байден попереду: Чим загрожують Україні результати "супервівторка" у США

Результати вчорашнього голосування продемонстрували, що реальні шанси поборотися з Трампом на президентських виборах є тільки у двох кандидатів від Демпартії. Що майже неминуче призведе до нової серії "українагейту", за допомогою якого Трамп спробує здобути перемогу для Сандерса

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Байден попереду: Чим загрожують Україні…

Вчорашній "супервівторок" у США міг або радикально скоротити кількість учасників президентських перегонів у Демократичній партії, або навіть, у разі наявності одного беззаперечного переможця, поставити ледь не фінальну крапку у всьому процесі.

Впродовж цього дня вирішувалася доля 1357 голосів виборників-демократів, при тому що 1991 голосу достатньо для будь-кого із учасників перегонів, щоб стати єдиним кандидатом.

В принципі, десь так воно й сталося. Троє претендентів на номінацію від Демпартії хоч і не вибули з гри – але залишилися настільки далеко позаду, що продовжують брати участь в перегонах або з власної впертості, або ж керуючись особистими політичними планами, ніяк не пов'язаними з перемогою на цьогорічних президентських виборах.

Зокрема, сенатор Уоррен, після того як програла Джо Байдену голосування в рідному для неї штаті Массачусетс, попри обіцянки "воювати до кінця", схоже, задумалась над сенсом продовженням боротьби. Конгресмен Габбард, отримавши за результатами голосування лише одного делегата з Американського Самоа, хоч і не вибув поки з перегонів, шанси на перемогу, звичайно, втратив. А найбільш сенсаційним "програшем дня", звичайно, стали результати колишнього мера Нью-Йорка, мультимільярдера Майкла Блумберга. Який витратив на передвиборну рекламу близько 600 мільйонів доларів власних коштів і виграв праймеріз в Американському Самоа. У Вірджинії його підтримали іще 10% виборців, а от в інших штатах результат виявився набагато скромнішим. Що дало привід Дональдові Трампу написати у Твітері про "міні-Майкла", якому слід витрачати гроші на щось корисніше. І тут з чинним президентом США складно не погодитись. Втім, ходять чутки, що десь так Блумберг і планує вчинити, так знявши власну кандидатуру і спрямувавши фінансування на когось більш прохідного. Не треба бути глибоким знавцем політичної культури США, щоб зрозуміти, що тим "більш прохідним" навряд чи буде соціаліст Берні Сандерс.

Натомість Джо Байден, котрий майже що "всуху" провалив стартові праймеріз і вважався очевидним аутсайдером передвиборної кампанії демократів, не тільки покращив свої результати, а й вийшов на перше місце за кількістю отриманих голосів, здобувши впевнену перемогу в дев'яти штатах: Алабамі, Арканзасі, Массачусетсі, Міннесоті, Північній Кароліні, Оклахомі, Теннесі, Вірджинії і Техасі.

З іншого боку, Сандерс, котрий переміг у Вермонті, Колорадо та Юті і, скоріше за все, отримав левову частку голосів з "золотої Каліфорнії", хоч і втратив наразі лідерство у перегонах, але з гри, звичайно, не вибув. Між цими двома і буде розвиватися ключова інтрига праймеріз у Демпартії. Судячи з невеликого розриву – до самого кінця перегонів.

Байден, який отримав "друге дихання" внаслідок того, що багато ключових демократів повірили у його перемогу, публічно підтримали, і, головне, погодилися допомогти з фінансування кампанії, яка дотепер страждала від кардинального браку коштів, тепер зможе показати все, на що він іще здатен.

Натомість Сандерс, який проводив кампанію під лозунгом "тільки позасистемна людина може здолати Трампа", тепер, скоріше за все, звертатиме більше уваги на інформаційні атаки на свого суперника-однопартійця.

Особливо пікантним у цій ситуації, до речі, є той факт, що "традиціоналісту" від Демпартії зараз 77 років, а радикальному реформатору – вже 78. І протистояти комусь із них, скоріше за все, доведеться 73-річному Трампу – якому до моменту виборів виповниться 74. От таке вийшло "оновлення облич у американській політиці".

І хоча Джо Байден, здається, є одним з найбільш лояльно налаштованих до України кандидатів на посаду президента США, його лідерство у передвиборних перегонах означає для України одну пренеприємну річ. Історія з Гантером Байденом, "Буризмою", допитом в сенаті Андрія Теліженка, який розказуватиме приємну для Трампа казку про "українське МЗС працювало на Клінтон" – все це каламутним потоком знову спливе на перші шпальти американських ЗМІ. Бо хоч Дональд Трамп і розповідає про те, яким небезпечним суперником для нього є "безумний Берні", в реальності він, здається, готовий майже на все, аби вибити з перегонів саме Джо Байдена. І українському МЗС доведеться докласти нелюдських зусиль до того, щоби хоч якось дистанціювати Україну від усієї цієї історії. Принаймні, до завершення виборів у США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme