Злочини під час Євромайдана не розслідуються - Amnesty International

У розслідуванні злочинів під час протестів на Майдані Незалежності в Києві восени 2013-взимку 2014 рр. немає ніякого прогресу

Злочини під час Євромайдана не розслідую…

Про це йдеться в доповіді «Рік після Євромайдан - з правосуддям затягують, в правосудді відмовляють», який представила Міжнародна правозахисна організація Amnesty International, передає depo.ua.

«Безкарність, яка глибоко вкорінилася, відсутність необхідних знань і навичок, а в деяких випадках і навмисні перешкоди стали причинами відмови у правосудді сотням людей, які постраждали від свавілля міліції під час протестів Євромайдана в Україні», - йдеться в повідомленні.

У доповіді, присвяченій першій річниці завершення протестів, розповідається про систематичну нездатність розслідувати незаконні дії співробітників українських силових структур під час масових протестів.

«Сумна відсутність прогресу в справі відновлення справедливості щодо всіх, хто був убитий, поранений або переніс тортури, стала черговим свідченням глибоких недоліків української системи кримінального судочинства», - сказала директор представництва Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

В Amnesty International нагадали, що за даними Міністерства охорони здоров'я України, в ході протестів загинули 105 осіб, включаючи 13 співробітників міліції.

«Amnesty International зафіксувала численні випадки незаконного застосування сили під час демонстрацій, в тому числі вбивства і тортури. Організація неодноразово надавала українській владі докладні описи випадків довільного і надмірного застосування сили, однак поки не зазначила жодних очевидних просувань у розслідуванні», - підкреслили в організації.

Наголошується, що на сьогоднішній день тільки два рядові співробітники органів внутрішніх військ визнані винними.

«Їхні дії зняли на відео, коли вони змусили чоловіка роздягтися догола і залишили на морозі у всіх на виду. Їх засудили до трьох і двох років позбавлення волі умовно за «перевищення влади і службових повноважень». Ще кільком міліціонерам, причетним до жорстокого поводження, вдалося уникнути звинувачень», - сказали в Amnesty International.

Крім того, в організації зазначили, що майже всі постраждалі, з якими розмовляла Amnesty International, заявили, що у них не брали свідчень в якості потерпілих, хоча багатьох спочатку допитували як підозрюваних. Нікому з них не повідомили про хід розслідування через багато місяців після подачі скарг.

«Досі слідчі зусилля були зосереджені на вбивствах і вірогідній вині чиновників-високопосадовців з попередньої влади, проте навіть цих заяв про успіхи звучало більше, ніж спостерігалося результатів. Для більшості людей, які отримали поранення і зазнали жорстокого поводження, розслідування ледь почалися», - сказала Мазур.

За її словами, не можна не визнати величезну кількість випадків порушень і складність деяких справ.

«Проте ще більш важливий факт полягає в тому, що без докорінної реформи органів, що відповідають за розслідування свавілля силовиків, правосуддя для жертв сваволі під час подій Євромайдана залишиться лише невиразною перспективою. А порочне коло безкарності, яке це свавілля породило, не розірветься», - сказала Мазур.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme