10 найдивніших заборон з усього світу

Звичайні речі, які вважаються неприйнятними в деяких країнах 

10 найдивніших заборон з усього світу…

У кожній країні є незвичайні закони і заборони, але якщо в одних випадках вони цілком виправдані, то в інших їм дуже важко знайти логічне пояснення. Здавалося б, кому можуть перешкодити фільми про подорожі в часі або жувальна гумка? Проте є країни, де вони заборонені.

1. У швейцарській комуні Бергюн заборонено фотографувати

29 травня 2017 року в Бергюні була введена заборона на фотографування. Влада пояснила своє рішення так: "Науково доведено, що красиві фотографії з відпустки, розміщені в соціальних мережах, роблять людей нещасними, оскільки ті не можуть негайно опинитися в тому самому місці".
Якщо ж ви все-таки порушите заборону, то штраф складе 5 швейцарських франків. Втім, місцеві жителі мають право робити знімки на своїх ділянках, а ще заборона не поширюється на весільні фотосесії і фото, зроблені з вагона проїжджаючого поїзда.

2. В американському штаті Колорадо забороняється грати в сніжки


Shutterstock.com

Влада Колорадо прирівнює метання сніжків до кидання каміння та інших небезпечних предметів, так що навіть за жартівливу снігову битву там цілком можуть оштрафувати. Такі ж заборони діють і в деяких інших місцях, наприклад в місті Топіка, штат Канзас.

3. У Канаді заборонено практикувати чаклунство, якщо тільки ви не є справжньою відьмою


Shutterstock.com

Іншими словами, бути відьмою дозволяється, але заборонено прикидатися нею. Питання в тому, хто і яким чином зможе довести або спростувати справжність ваших магічних здібностей? Проте відомі випадки, коли не справжніх відьом і колдунів притягували до відповідальності. Наприклад, в 2012 році "магу" довелося заплатити штраф в $ 14 тис. за те, що він нібито зняв з жінки родове прокляття.

4. У Китаї заборонені фільми і серіали про подорожі в часі

Китайські законодавці вважають, що наукова фантастика звертається до такої серйозної річі, як історія, дуже вже фривольно. Фільми і серіали, де фігурують подорожі в часі, сприяють поширенню "фаталізму, забобонів і ідей про реінкарнацію".

5. В Італії не можна пересилати поштою капелюхи, взуття, іграшки (за винятком повністю дерев'яних) і інші цілком нешкідливі речі

У кожній країні діють свої митні і поштові обмеження, наприклад заборона на пересилку зброї або небезпечних речовин, що абсолютно обґрунтоване, однак в деяких випадках ці обмеження викликають лише подив.
Італійський список заборонених до поштової пересилки з-за кордону предметів досить значний, і частина з них вас напевно здивує: штучні квіти і фрукти, дзвіночки, музичні інструменти, годинники і їх окремі частини, взуття будь-якого типу, капелюхи, іграшки (якщо тільки вони не виготовлені повністю з дерева), фотоальбоми, парфумерія, кава, гральні карти та товари зі шкіри.
Втім, дехто не боїться ігнорувати ці обмеження, так що в деяких випадках ці речі все-таки доходять до своїх адресатів.

6. Заборона на імпорт і продаж жувальної гумки в Сінгапурі

Як зазначає у своїх мемуарах перший прем'єр-міністр Республіки Сінгапур Лі Куан Ю, в 1980-х жувальна гумка стала справжнім лихом: вандали заліплювали нею замкові щілини, кнопки ліфтів і поштові скриньки.
На очистку вулиць від жуйки витрачалися великі кошти, тому в підсумку було вирішено повністю заборонити імпорт і продаж цього продукту. Виняток становлять лікувальні жуйки, придбати які можна тільки за рецептом лікаря.

7. Людям, які працюють в Японії заборонено мати зайву вагу


Shutterstock.com

Згідно до "метаболічного закону", у японців, які працюють у віці від 40 до 75 років вимірюють обсяг талії, який в нормі не повинен перевищувати 85 см у чоловіків і 90 см у жінок. У разі перевищення цієї норми людей не штрафують, а допомагають їм скинути зайві кілограми.

8. У Південній Австралії забороняється порушувати весільну або похоронну церемонію

Публикация от Nouba (@nouba_blog)

У південній частині Австралії існує закон, згідно з яким будь-яка особа, яка будь-яким чином порушила хід весілля або похорон (і неважливо, чи була це релігійна або цивільна церемонія), може бути оштрафований на $ 10 тис. Або навіть покараний тюремним ув'язненням строком до 2 років.

9. У Німеччині не дозволяється зупинятися на автобані через те, що скінчився бензин

Раптова зупинка посеред автобану може створити небезпечну ситуацію, тому навіть несправний паливний датчик не буде достатнім виправданням для поліції - штраф неминучий. На щастя, водіїв, які потрапили в подібну ситуацію, виручає ADAC - Загальний німецький автомобільний клуб, до функції якого входить технічна, медична і правова допомога.

10. У місті Лонгйір на Шпіцбергені заборонено вмирати


© Bjørn Christian Tørrissen / Wikipedia Commons

У місті Лонгйір (Норвегія) на Шпіцбергені існує закон, згідно з яким вмирати на території міста заборонено. Якщо хтось тяжко захворів або з ним стався нещасний випадок, то таку людину повинні негайно переправити в іншу частину Норвегії. Але якщо смерть все-таки відбувається, то померлого не ховають, а переправляють на Велику землю, оскільки в умовах вічної мерзлоти тіла майже не розкладаються і можуть залучити небезпечних хижаків - білих ведмедів.
Варто відзначити, що це не єдине місто в світі, де діє подібна заборона. Наприклад, у Франції таких місць відразу три. А ще смерть оголосили поза законом в одному з міст Іспанії і на японському острові Іцукусіма, який вважається священним.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme