Київське "Динамо" вирвало очко у кіпріотів і достроково попрощалося з єврокубками

За тур до фінішу одного з найгірших європейських сезонів кияни залишаються без євровесни

Київське "Динамо" вирвало очко у кіпріот…

3:3 – так завершився сьогодні, 27 жовтня, увечері у Ларнаці на Кіпрі матч 5-го туру групового етапу Ліги Європи УЄФА. Місцевий АЕК розділив очки з київським "Динамо" – 3:3 (1:1).

Гості почали активно і створили низку моментів. Та на 26-ій хвилині не вони, а господарі відкрили рахунок: після навісу з флангу Альтман бічними ножицями красиво і влучно пробив під поперечину воріт, які захищав Нещерет. Надію для українців відродив було на 45-й хвилині Ванат, який з передачі Буяльського, поставивши корпус захиснику, пробив під воротарем: 1:1.

У другому таймі кіпріоти забрали ініціативу і швидко досягли свого: на 53-ій хвилині після подачі з лівого флангу Лопеш у стрибку пробив головою в кут. А на 72-ій хвилині Альтман із другої спроби пробив з-під ноги українського захисника і забив свій другий м’яч – 3:1.

Відзначимо як невеликий позитив, що кияни не здалися на волю обставин. На 82-ій хвилині Тимчик навісив справа, а нев’янучий Гармаш пробив головою під поперечину – 3:2. Нарешті, на 90+2 хв. після навісу з кутового і зручного відскоку той же Гармаш зробив дубль і врятував "Динамо" від повної ганьби.

До речі, сьогоднішній суперник киян у чемпіонаті Кіпру зараз перебуває на п'ятому місці. Але й він виявився не по зубах втомленим і деморалізованим динамівцям…

Рахунок 3:3 допоміг киянам перервати відразу дві ганебні серії: із шести поразок у Лізі Європи і такої ж кількості поспіль єврокубкових поразок у поточному сезоні.

І це все з хорошого. Нічия позбавила динамівців навіть теоретичних шансів на третє місце у групі і потрапляння до плей-оф Ліги Конференцій. В активі української команди після п’яти турів – 4 поразки, 1 нічия, 1 очко, різниця м’ячів  5:9 і дострокове останнє місце у турнірній таблиці.

Статистики вже підрахували, що "Динамо" з головним тренером Мірчею Луческу на групових стадіях єврокубків зіграло 17 матчів. З них 13 поразок, 3 нічиї і 1 перемога. Дугий раз поспіль під керівництвом Луческу київський клуб залишився без єврокубкової весни. Однак у сезоні-2021/22 "Динамо" посіло останнє місце в групі Ліги чемпіонів, виступаючи проти "Барселони", "Бенфіки" і "Баварії". А цьогорічний підбір суперників у Лізі Європи залишав надії на інший результат…

У завершальному матчі поточного єврокубкового сезону динамівці 3 листопада зіграють у Польщі з турецьким "Фенербахче".  Та яким би не був результат цього матчу, про нинішній похід "Динамо" до футбольної Європи хочеться якнайшвидше забути.

Ліга Европи. 5-й тур. Группа В

27.10.2022. Кіпр, Ларнака, "АЕК Арена"
Головний арбітр – Джон Бітон (Шотландія)

АЕК - "Динамо" 3:3 (1:1).

Голи: Омрі Альтман 26, Рафаел Лопеш 53, Омрі Альтман 72 - Владислав Ванат 45, Денис Гармаш 82, Денис Гармаш 90+1

АЕК: Кенан Піріч, Ненад Томовіч, Луїш Густаву, Імад Фараж (Кіпрос Хрістофору 84), Рафаел Лопеш (Рафаїл Мамас 66), Роберто Росалес (Мікель Гонсалес 88), Пере Понс, Нікос Енглезу, Адам Дьюрчо (Гіоргос Наум 89), Омрі Альтман (Віктор Олатунджі 83), Хрвое Мілічевіч

"Динамо": Руслан Нещерет, Костянтин Вівчаренко, Сергій Сидорчук, Владислав Кабаєв (Денис Гармаш 65), Володимир Шепелєв (Самба Діалло 83), Владислав Ванат (Артем Бесєдін 83), Віктор Циганков, Олександр Тимчик, Ілля Забарний, Віталій Буяльський (Кахім Перріс 76), Олександр Сирота

Попередження: Роберто Росалес 79 - Володимир Шепелєв 35, Сергій Сидорчук 54, Віктор Циганков 55, Ілля Забарний 69, Самба Діалло 85