ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Стрийки" за "Скалу" та український Донбас

Depo.ua продовжує цикл публікацій, присвячених фанатським "фірмам" України. Шоста наша розповідь про фанів "Скали" зі Стрия
Depo.
24 жовтня 2015 10:00
ФОТО: depo.ua
"Стрийки" за "Скалу" та український Донбас
"Стрийки" за "Скалу" та український Донбас

Колектив з Другої ліги під назвою "Скала" є досить цікавим та стабільним клубом. Взагалі українська Друга ліга - це, мабуть, наразі найкраще, що є у професійному футболі нашої держави. Тут команди мають невеличкі (мінімум 5 млн гривень) бюджети, зарплати від 4 до 12 тис. гривень. Також на полях можна зустріти багато цікавих українських гравців. Рубка на полі і мінімум тактики - головна ознака Другої ліги. Свого часу за це в Англії робітничий клас так сильно полюбив футбол. Людям потрібне шоу. І його роблять не тільки гравці, а й фанати.

У Стрию один з кращих фан-секторів на всю Другу лігу. "Offenders", "FBS", "Стрийки" - вони роблять шоу на трибунах.

Фірма "FBS" утворилася у 2009 році. За цей час хлопці брали участь в навколофутбольному житті України. Билися з львів'янами, наприклад.

 Пізніше з'явилася фірма "Offenders". Взагалі стрийські фани не були занадто активними у навколофутболі. До 2014 року вони концентрувалися переважно на модульній підтримці клубу. Не дивлячись на те, що сектор стадіону "Сокіл", де вболівають ультраси, досі з лавочками, це не впливає на рівень підтримки. 

"Стрийки" за "Скалу" та вільний Донбас  - фото 1

"Стрийки" за "Скалу" та вільний Донбас  - фото 2

"Стрийки" за "Скалу" та вільний Донбас  - фото 3

Фанати регулярно їздять на виїзди з клубом, клеять стікери. Є у них навіть власний фанатський вісник "Сокіл". Досить організований і симпатичний фан-рух у Стрию.

Хлопці навіть організовують і проводять футбольний турнір серед ультрас "Західна єдність".

У березні 2015-го учасниками турніру стали 11 команд, які і розіграли між собою трофей. Так, були присутні Стрийки (Скала Стрий), Offenders (Скала Стрий), Правий Берег Дністра (Самбір), Кристинопіль Ультрас (Шахтар Червоноград), Falcons (Сокіл Золочів), GLF (Дрогобич), Володимир Ультрас (Володимир-Волинський), Old Castle (ЦСКА Київ), SDF (Прикарпаття Івано-Франківськ), TFA (Нива Тернопіль), Родичі (Динамо Київ). В запеклій і безкомпромісній боротьбі переможцями турніру стали Родичі, які у фіналі в серії післяматчевих пенальті обіграли Стрийків. Загалом, було більше 100 людей, піротехніка та маса позитивних емоцій.

"Стрийки" за "Скалу" та вільний Донбас  - фото 4

Якщо говорити про навколофутбол, то у 2014 році "Offenders" провели 8 махачів.

Дві бійки проти Івано-Франківської контори "SDF" - поразки. Билися з хлопцями із Золочева та Дрогобича - легко відгамселили їх. 

Була поразка від "Lemberg Defenders", але в кінці року відбулося м'ясилово з новою луцькою конторою "Old Castle". Рубилово 8 на 8 тривало цілих 5 хвилин - гарний час для махачів у такій кількості людей. Перемогу святкували стрийські хлопці.

Велику підтримку навколофутбол у Стрию отримує від діаспори студентів, які навчаються у Львові. Саме Стрий зараз став центральним навколофутбольним містом Львівської області через пасивність контор самого Львова.

"Стрийки" за "Скалу" та український Донбас - фото 5

Також після початку війни на Донбасі велика кількість ультрас "Скали" відправилися на війну.

Ультрас були у добровольчих батальйонах під Маріуполем, а також у регулярних частинах ЗСУ.

"Стрийки" за "Скалу" та вільний Донбас  - фото 5