Зниклий Чернушенко більше не суддя

Головного суддю Апеляційного суду Антона Чернушенка відсторонили від роботи на два місяці
Depo.Влада
10 липня 2015 18:44
ФОТО: depo.ua

Вища кваліфікаційна комісія винесла таке рішення сьогодні, передає depo.ua з посиланням на пресс-службу комісії.

Сам скандальний суддя, якому генпрокуратура закидає хабарництво і втручання у автоматичну систему документообігу суду, на засідання не прийшов. На роботі його не бачили вже півтора тижня, після того як парламент дав дозвіл на його арешт. Він уже оголошений у розшук. Хоча адвокат Чернушенка запевняє, що його підзахисний у відпустці, і вмовляв вищу кваліфікаційну комісію почекати, поки суддя повернеться.

Нагадаємо, що 30 червня Верховна Рада надала дозвіл на затримання і арешт голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка, який підозрюється в ухваленні завідомо неправдивих рішень.

За даними прокуратури, Чернушенко отримав велику суму хабаря у нарадчій кімнаті за справу, яка навіть не розглядалася по суті.

Крім того,  прокуратура розслідує незаконне втручання службовими особами Апеляційного суду м. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України та постановлення завідомо неправосудних судових рішень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України.

Як стало відомо 1 липня, суддя Чернушенко зник.  

А 2 липня 2015 року в порядку ст. 208 КПК України син Антона Чернушенка Дмитро був затриманий як автор скандальних СМС-повідомлень. У них містилися вказівки про прийняття рішень у судових справах, які розглядаються Апеляційним судом міста Києва.

Читайте також: Чернушенко зник, бо всім вигідно керувати судами по СМС

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.