ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чернушенко зник, бо всім вигідно керувати судами по СМС

Новина про нібито зникнення судді Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка нікого за великим рахунком не здивувала
Depo.Влада
1 липня 2015 18:00
ФОТО: depo.ua
Чернушенко зник, бо всім вигідно керувати судами по СМС
Чернушенко зник, бо всім вигідно керувати судами по СМС

Одразу ж після того, як Верховна Рада проголосувала за дозвіл на арешт скандального судді Чернушенка, ЗМІ повідомили, що звинувачуваний у хабарництві суддя сьогодні не з'явився на робочому місці і взагалі його месцеперебування наразі невідоме.

Нагадаємо, суддя Чернушенко був зловлений правоохоронцями 22 червня так би мовити "на гарячому" при отриманні $6,5 тис. хабаря. Справа одразу отримала широкий розголос, а за кілька днів нардеп і радник глави МВС Антон Геращенко оприлюднив роздруківку СМС-повідомлень Чернушенка, в яких йому надсилали доручення про те, як треба вирішувати ті чи інші питання в Київському апеляційному суді.

Після публікації СМСок судді стало цілком очевидно, що справа про жалюгідний за українськими корупційними масштабами хабар має всі шанси перерости в щось значно більше і системне, але за умови, що цей клубок  буде розкручуватися і далі. Але це було б неможливо без арешту головного винуватця скандалу, і Рада сьогодні такий дозвіл дала. В той же часу, що минув від фіксування факту хабаря до сьогоднішнього дня цілком достатньо аби втекти. Звісно, поки що говорити про те, що Чернушенко таки накивав п'ятами як про доконаний факт зарано. Офіційно його в розшук ще не оголошували, до того ж залишаються сподівання, що правоохоронці врешті спрацюють професійно і швидко знайдуть та заарештують суддю-хабарника. Але історія Чернушенка занадто вже нагадує нещодавню втечу Сергія Клюєва.

Тоді, нагадаємо, про зникнення екс-регіонала спочатку говорили лише ЗМІ. Потім обізвалися його адвокати, які запевнили, що Клюєв нікуди не тікав, а на лікарняному і скоро з'явиться на допит. Врешті Клюєв таки був офіційно оголошений у розшук, коли екс-регіонал був достатньо далеко для того, аби бути знайденим. Отже маємо дуже великі підозри, що суддя Чернушенко цілком здатен повторити "подвиг" втікача Клюєва. 

Ці підозри лише підкріплюються тим, що піднімати увесь пласт чернушенківських СМС вочевидь нікому не вигідно. Адже тоді так чи інакше доведеться ламати якщо не всю прогнилу судову систему, то добрячий її шмат. В той же час керувати судами через нечистих на руку суддів за допомогою "СМС-ного права" дуже зручно багатьом. Тому, швидше за все, Чернушенко таки втік і віри в те, що його знайдуть і справа його не буде похована в архівах ГПУ, дуже і дуже небагато.