"Злив" операції по вагнерівцях відбувся з Києва, рішення приймав Зеленський, а передавав Єрмак, – Безсмертний

Операцію із затримання вагнерівців злили президент Володимир Зеленський та голова його Офісу Андрій Єрмак, перший прийняв це рішення, другий передав інформацію у Білорусь

Журналіст відділу новин
"Злив" операції по вагнерівцях відбувся…
Фото: president.gov.ua

Про це колишній посол України в Білорусі та учасник переговорів у ТКГ Роман Безсмертний заявив у ефірі "5 каналу" в передачі "Прямим текстом", передає Depo.ua.

Роман Безсмертний заявив, що упевнений у "зливі" інформації про майбутню операцію із затримання вагнерівців із Києва. За його словами, з білоруського боку канал зв'язку діяв і діє через нинішнього міністра закордонних справ Володимира Макея, який має великий досвід роботи в Україні, працював у КДБ.

"Очевидно, що його візаві ( в Україні – ред.) могла бути лише одна людина – це голова Офісу президента України", – зазначив Безсмертний. Також він запевнив, що вихід на білоруського диктатора Олександра Лукашенка міг бути лише у однієї особи — президента України, адже Лукашенко — це "статусна особа". Тож, за його словами, рішення про цей злив приймав особисто президент Зеленський, Єрмак же виступав комунікатором, який передавав інформацію білоруській стороні.

Нагадаємо, головний редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов, а також народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко повідомили, що представник компанії Bellingcat, яка займається розслідуваннями, Христо Грозєв 10 березня провів у Києві зйомки для фільму про обставини зриву операції щодо ПВК "Вагнер".

За словами Бутусова, Грозєву телефонував глава Офісу президента Андрій Єрмак, і сам "запропонував зустрітися й попросив записати для фільму інтерв'ю з державними діячами, які представлять у фільмі позицію Офісу президента в цій справі".

Також Бутусов повідомляв, що Грозєв записав інтерв’ю з агентами НАБУ, високопосадовцями Міністерства оборони та п’ятим президентом Петром Порошенком. Водночас в Офісі президента спростували інформацію, що до нього приїжджали розслідувачі з Bellingcat, аби взяти коментар для свого фільму.

Крім цього, ЗМІ повідомляли, що Офіс Зеленського просив британську розвідку завадити виходу фільму Bellingcat про "вагнерівців".

Як відомо, перша частина фільму Bellingcat має вийти у березні. Керівник проекту Bellingcat Христо Грозєв заявив, що розслідувачі виявили докази того, що спецоперацію із затримання "вагнерівців" організовувала Служби безпеки України.

Що відомо про спецоперацію з "вагнерівцями"

29 липня 2020 року в Білорусі затримали банду російських найманців, серед яких є бойовики з Донбасу.

14 серпня Олександр Лукашенко, який де-факто виконує обов'язки президента Білорусі, видав затриманих під Мінськом "вагнерівців" Росії.

17 серпня народний депутат України Олексій Гончаренко звинуватив оточення президента України Володимира Зеленського у зливі ворогам секретної інформації про таємну спецоперацію українських спецслужб з затримання російських бойовиків у Білорусі.

18 серпня головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що Володимир Зеленський звільнив начальника ГУР МО Василя Бурбу за вимогу розслідувати провал операції із захоплення "вагнерівців", відкладеної главою ОП Андрієм Єрмаком.

6 вересня народний депутат Володимир Ар'єв оприлюднив протокол СБУ з прізвищами "вагнерівців", а також їхні квитки на рейс до Стамбула.

Згодом стало відомо, що Bellingcat знімає фільм про так звану "справу вагнерівців" для Netflix.

Читайте також: Новини по "Вагнергейту": Чи почне Зеленський зливати Єрмака

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme