Журналісти, на вихід: Як нардепи вирішили змавпувати "папєрєдників"

Вочевидь, знудившись у баталіях за судову реформу, законотворці вирішили відволіктись та за "старими – добрими" традиціями приструнити журналістів, які надто вже стали докучати народним обранцям своєю кількістю, "зажерливістю" та неправильною поведінкою, та й носять на собі якесь лахміття

Журналісти, на вихід: Як нардепи вирішил…

Спершу засідання комітету з питань регламенту Верховної Ради не віщувало нічого поганого - нардепи розглянули звіт Управління справами про використання коштів парламенту у першому півріччі. Проте, ледь не ключовою темою засідання народних депутатів стала діяльність журналістів.

У "правильне" русло зустріч повернув нардеп від БПП Дмитро Лубінець, який вирішив поцікавится у директора ДП "Їдальня" Миколи Бобренка (яке готує смаколики для народних обранців), хто із його колег скаржився на їжу в Верховній Раді. Запитання у Лубінця виникло неспроста – як виявилось,в одному з видань неназвані депутати сакржились не "простеньке" меню столової, тому кухарям довелось його оновити, наблизивши до смаків обранців.

Поважний директор депутатської їдальні почав захищатись, стверджуючи, що ніхто насправді не нарікав на меню, а кляті журналісти не так його зрозуміли, на що Лубінець миттю порадив Бобренкові позиватися з тими-таки акулами пера.

Не забув народний слуга і про ціни в парламентській їдальні, які начебто є "втричі вищими, ніж загалом по Києву", здорожчало, за його словами, все: м'ясні страви, салати, рис – насправді ж виявилось, що вартість харчів зросла лише на 15%.

Наговорившись про парламентські делікатеси, депутати вирішили знову потішити увагою журналістів. Ірині Єфремовій з "Народного фронту" здалось, що журналісти знаходяться у парламентському буфеті надто довго, "не дають нормально поїсти і поспілкуватися з колегами". Нікому не нагадує про "казлов, каторые мешают нам жить?".

Любитель не надто інтелектуального гумору, "ляшківець" Олег Купрієнко підтримав колегу, запропонувавши давати журналістам, що працюють у Раді, проносні ліки, причому робити це у неприродний спосіб.

"Купіть упаковку "Пургену" і кожному журналісту по таблетці в сраку", - сказав він.

Допомогти нардепам, виявивши "революційну пильність" до представників ЗМІ вирішив керуючий справами Верховної Ради Петро Боднар, який заявив буквально наступне: "проблема (перебування) журналістів в їдальні – болюче питання, ми готуємо проект положення про доступ в адміністративні будинки Верховної Ради… і це положення мало б вирішити (також) питання поведінки журналістів в кулуарах і їдальні…". Оригінальним виявилось обґрунтування чиновником нових правил для журналістів – виявляється, ним отримані "сигнали від розвідників" щодо провокацій, які можуть готуватись ворогом у стінах парламенту на тлі військових дій на Сході.

"Потоптавшись" по поведінці журналістів у кулуарах Ради та у столовій, нардепи вирішили обуритись "лахами", які вдягають журналісти в парламент. Та ж "народнофронтівка" Ірина Єфремова запропонувала для цього окреме положення, яке б заборонило вхід до парламенту представникам ЗМІ у шортах чи, наприклад, коротких спідницях. Вочевидь, питання "муляє" достойниці ще з весни 2016 року, коли ультракороткі шорти журналістки одного з телеканалів Ярослави Коби стали головною темою обговорення у Раді.

"Резонанасу", мабуть, вистачило на два роки, зважаючи на свіжі інціативи нардепів.

Керсправами Ради, натомість, вирішив взятись за ЗМІ "по-серйозному", не розмінюючись на дрібниці на зразок дрес-коду - йому дуже не подобається, що право перебувати під час засідань у Верховній Раді наразі мають більше 4000 кореспондентів. В результаті, прозвучала пропозиція суттєво зменшити цю кількість, обмеживши її штатними журналістами, без фрілансерів.

Мабуть, народні обранці надто швидко забули, як спілкувались із журналістами злочинні "папєрєднікі". Можемо нагадати для колишніх опозиціонерів, у яких надто коротка пам'ять: у 2013 році "сімейний" екс-спікер Ради Володимир Рибак пообіцяв відгородити склом балкон ЗМІ у Верховній Раді після того, як з ложі преси на голови депутатів полетіли листівки. На них були фотографії екс-прем'єра Юлії Тимошенко і напис "Юлі - волю!". Всі, так би мовити, здорові сили Ради тоді волали про "дикунство" регіоналів, які хочуть "посадити журналістів у прозору клітку" та перешкоджають їх діяльності.

Схоже, містичний кругообіг "папєрєдників" з "наступниками" нівелює здатність наших обранців тверезо мислити та дійти до простого висновку, що війна із ЗМІ – остання річ, яка їм сьогодні потрібна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme